Зеленському за час президентства погрожували 22 рази – СБУ

Зеленському за час президентства погрожували 22 рази – СБУ

Укрінформ
Президенту України Володимиру Зеленському з 2019 року 22 рази надходили погрози насильницького характеру.

Про це повідомив кореспондентові Укрінформу речник СБУ Артем Дехтяренко.

"За період з 2019 року до вересня 2021 року надійшло 25 повідомлень з погрозами насильницького характеру стосовно державних (громадських діячів), з них 22 на адресу Президента України та 3 – міністра внутрішніх справ України", - сказав речник.

За його словами, співробітниками Служби безпеки України спільно з Національною поліцією встановлено осіб, причетних до анонімних повідомлень із погрозами насильницького характеру.

Читайте також: Зеленський у США не скасує участь у найважливіших заходах через замах на Шефіра

Дехтяренко також зазначив, що Службою безпеки України впродовж 2019 року було зафіксовано істотне збільшення анонімних повідомлень про загрозу громадськості та замінування, що надходили на адресу правоохоронців, підприємств, торговельно-розважальних центрів, центрів відпочинку та аеропортів. Одним із чинників щодо збільшення цих погроз були вибори Президента України. Серед мотивів зловмисників – перешкоджання належному проведенню виборчого процесу.

Читайте також: Конфліктів і спорів усередині команди із Шефіром не було – ОП

Завідомо неправдиві повідомлення про можливу підготовку злочинів терористичного характеру призводять до негативних наслідків: відволікання правоохоронців на перевірку хибної інформації; нанесення фінансових збитків громадським закладам; дестабілізація роботи органів влади, транспорту, додав речник.

СБУ вкотре нагадує, що "анонімні терористи" будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України: ст. 112 (Посягання на державного чи громадського діяча) - карається позбавленням волі від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна; ст. 346 (Погроза або насильство щодо державного/громадського діяча) - карається позбавленням волі від 4 до 12 років; ч. 1 ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) - карається позбавленням волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок може бути засуджено на термін від 4 до 8 років.

Читайте також: Шефір каже, що замах на нього - спроба залякати вищі ешелони влади

За ч. 1 ст. 258 (Терористичний акт) у разі загрози вчинення вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров’я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна, за повторний такий прояв – від 7 до 12 років з конфіскацією.

Як повідомлялося, неподалік села Лісники, що на Київщині, вранці 22 вересня був обстріляний автомобіль першого помічника Президента Сергія Шефіра. В автомобіль влучило понад 10 куль. Поранено водія.

Президент Володимир Зеленський заявив, що відповідь на ситуацію з обстрілом авто його першого помічника Сергія Шефіра буде сильною. “Передавати мені привіт пострілами з лісу в авто мого друга – це слабкість. А от відповідь буде сильною”, - зазначив Зеленський.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-