Пів року на «непростий вибір» для олігархів: Малюська розповів, що передбачає новий закон

Пів року на «непростий вибір» для олігархів: Малюська розповів, що передбачає новий закон

Укрінформ
У зв’язку з набуттям чинності закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», олігархи упродовж 180 днів мають отримати офіційний статус або позбутися ознак, які визначають їх як олігарха.

Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська у Фейсбуці.

«Минулої суботи Голос України опублікував закон про олігархів, а це означає, що протягом наступних 180 днів олігархи мають зробити непростий вибір: або отримати офіційний статус олігарха та потрапити під обмеження, встановлені новим законом, або ж позбутися ознак, які визначають їх як олігархів (наприклад, перестати впливати на політику, позбутися монопольного становища або продати медіа покупцеві з бездоганною діловою репутацією)», - написав Малюська.

Читайте також: РНБО має технічну можливість виявляти олігархів - Данілов

Він нагадав, що тому, хто вирішить залишитись олігархом, буде заборонено фінансувати політичні партії, бути покупцем об’єктів великої приватизації, фінансувати політичну агітацію. Малюська також наголосив, що контакти чиновників з олігархами або їх представниками будуть публічно декларуватися, а самі олігархи нестимуть істотні репутаційні ризики у діловому світі.

«З метою імплементації закону про олігархів: найближчим часом Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розробить та затвердить Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації», - зазначив Малюська.

Окрім того, зауважив він, РНБО затвердить Положення про реєстр олігархів і порядок його формування та ведення, а також розробить такий реєстр.

«Введення в дію закону про олігархів припадає на період між травневими святами, а перші «номінаційні» засідання РНБОУ будуть можливими (з дотриманням усіх процедурних обмежень) уже з двадцятих чисел травня», - поінформував міністр юстиції.

Також він додав, що його прогнози щодо затягування підписання закону про олігархів збулися, бо «епопея була ще та».

«Далі буде теж стандартний і передбачуваний ланцюжок: медіаатаки-Венеційська комісія-Конституційний Суд–ОАСК-Верховний Суд-ЄСПЛ», - прогнозує міністр юстиції.

Читайте також: Закон про олігархів називати «антиолігархічним» докорінно невірно – Никифоров

 Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599).

4 листопада його підписав Голова ВР Руслан Стефанчук.

5 листопада Президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Фото: Малюська/ФБ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-