Переговори Байдена і Путіна є лише першим кроком до деескалації – посол України
Про це сьогодні у Брюсселі під час онлайн-дискусії, що відбулася напередодні саміту Східного партнерства, заявив представник України при ЄС посол Всеволод Ченцов, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Цей саміт, що розпочнеться вже за тиждень, відбуватиметься у дуже складному безпековому контексті, внаслідок ситуації на українсько-російському кордоні. Напруга була дещо зменшена через вчорашню бесіду між президентами Байденом і Путіним, але, як на мене, це важливий, але перший крок. Скоріше, це був обмін позиціями сторін. Добра річ у тому, що він відбувся, що розмова триває. Ми (Україна – ред.), безумовно, розраховуємо на подальші рішучі дії, і готовність діяти та вчиняти тиск на Росію у випадку, якщо ситуація набуватиме подальшої ескалації», - підкреслив український дипломат.
Він наголосив на тому, що у цій важкій ситуації для ЄС і для країн-партнерів важливо чітко визначити спільний порядок денний для розвитку Східного Партнерства, включаючи, ймовірно, його безпекову складову, та подальший розвиток економічної секторальної співпраці, правових реформ тощо.
«З цієї причини нам потрібно мати спільне розуміння та спільну оцінку ситуації, які, на даний момент, не є такими. Ця обставина, безумовно, створює виклик для розвитку нової стратегії для майбутнього. Але ми готові до цієї розмови. Ми маємо ціль та ідеї щодо мети Східного Партнерства в досяжному та більш віддаленому майбутньому», - сказав Ченцов.
Він висловив сподівання, що підсумкова Декларація майбутнього саміту Східного Партнерства буде далекосяжною, конкретною, та створеною за принципом диференціації, що відобразить цілі розвитку для країн-партнерів, відповідно до амбіцій кожної з них.
«Східне Партнерство має бути далекосяжним, та визначати амбітні цілі для тих країн і держав, які готові та мають бажання їх досягати. Ми не вагаємося повторювати раз за разом, що Україна зацікавлена стати повноправним членом Європейського Союзу. Це не предмет для дискусії (з ЄС – ред.) просто зараз, але це наша стратегічна ціль, яка зафіксована в Конституції України. Всі внутрішні реформи та імплементацію Угоди про асоціацію ми вважаємо інструментами для досягненні цієї мети», - наголосив посол України.
Онлайн-дискусія «Саміт Східного Партнерства 2021: пріоритети партнерства та шлях до успіху» за участю представників всіх країн Східного Партнерства, включаючи Білорусь, офіційних осіб Єврокомісії та впливових європейських політиків, відбулася у середу за ініціативи та сприяння депутата Європарламенту Пятраса Ауштрявічюса.
Як повідомлялося, саміт Східного Партнерства має відбутися у Брюсселі 15 грудня 2021 року.