Путін має знати, що в разі агресії проти України Nord Stream 2 не запрацює - євродепутат

Путін має знати, що в разі агресії проти України Nord Stream 2 не запрацює - євродепутат

Укрінформ
Росія має вже зараз отримати чіткий сигнал, що в разі порушення суверенітету України вона зазнає суворих економічних санкцій, а проєкт Nord Stream 2 буде зупинено.

Про це заявив лідер групи Європейської народної партії (фракції консерваторів) у Європарламенті Манфред Вебер в ефірі німецького телеканалу Welt, передає Укрінформ.

Політик нагадав, що війська РФ стоять на кордоні України, готові дестабілізувати або навіть окупувати її, а Путін постійно вдається до провокацій.

За його словами, відповідь у разі агресії проти України має бути рішучою: відключення Росії від міжнародної банківської системи SWIFT, зупинка Nord Stream 2, запровадження економічних санкцій у газовій сфері.

«Це основні теми, які треба представити Путіну вже зараз, адже коли дійде до ескалації, буде запізно. Саме на часі ознайомити Путіна з ціною питання і запросити його до переговорного столу», - заявив Вебер.

Від нового канцлера ФРН Олафа Шольца політик очікує «чіткої мови, визначеності -  саме щодо проєкту Nord Stream 2». Він пояснив: «Якщо дійде до агресії, газопровід не буде введений в експлуатацію».

Євродепутат указав, що цей проєкт ніколи не мав підтримки Євросоюзу - це була виключно німецька ініціатива, і вона послабила політику ФРН у ЄС. На його переконання, краще було розвивали інфраструктуру LNG, тоді можна було б купувати газ будь-де у світі, а тепер Європа й Німеччина стають дедалі залежнішими від Путіна. «Це була помилка. Це послаблює німців, це послаблює європейців», - заявив Вебер.

Він визнав, що нинішня владна коаліція на чолі з СДПН не демонструє чіткості в цьому питанні: якщо «зелена» міністр закордонних справ Анналена Бербок хотіла б зупинити проєкт, соціал-демократи продовжують його підтримувати. І в цій ситуації відсутності єдності Путін сподівається продовжувати свою деструктивну політику.

Важливим Вебер вважає також необхідність скасувати в Євросоюзі принцип одностайності у зовнішній політиці, адже це робить ЄС «дуже громіздким у врегулюванні таких криз як українська».

При цьому, зауважив політик, Європа не хоче ескалації, усвідомлюючи, що воєнними діями кризу не вирішити. На запитання, що може ЄС запропонувати Кремлю, політик відповів: «партнерство». Європейці, нагадав Вебер, це вже робили неодноразово, але всі добрі кроки не були сприйняті Росією, і наразі саме Москва створює ескалацію. Проте варто продовжувати переговори, але насамперед треба відвести війська від українських кордонів, підсумував депутат Європарламенту.

Нагадаємо, українська тематика стала одним з основних питань порядку денного саміту ЄС, який відбувся 15-16 грудня в Брюсселі.

Фото: DPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-