Штати і Європа визначили шляхи впливу на Путіна - Блінкен
Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок, яка перебуває з візитом у Вашингтоні.
«Дуже важко досягти реального прогресу щодо деескалації, коли зброю спрямовано на Україну», - сказав Блінкен.
За його словами, США уже кілька тижнів дуже інтенсивно працюють із союзниками та партнерами, у тому числі G7, НАТО, ЄС, над розробкою санкцій для протидії РФ. «Я не збираюся оголошувати їх публічно. Але можу сказати вам з упевненістю, що вже виконана величезна робота. Існує дуже сильна координація та співпраця», - сказав держсекретар.
Він наголосив: якщо РФ знову вдасться до агресії проти України, США та Європа дадуть відповідь «дуже сильними економічними заходами, зокрема такими, що не використовувалися в минулому, які завдадуть значної шкоди російській економіці та фінансам».
«НАТО не вторгалося в Україну. НАТО не вторгалося в Грузію. НАТО не розміщувало війська в Молдові проти волі її народу. Це зробила саме Росія. За останні два десятиліття саме Росія вторгалася до сусідніх країн і втручалася у справи інших держав, використовувала хімічну зброю для замахів на противників уряду, причому на чужій території, порушувала принципи міжнародного контролю над озброєннями», - нагадав Блінкен.
Сполучені Штати, за його словами, підтримують Мінський процес та зусилля Франції й Німеччини у Нормандському форматі, при цьому Вашингтон докладе всіх зусиль, аби протягом найближчих тижнів і місяців долучити Росію до мирного процесу.
Дуже важко уявити, додав держсекретар, що газогін Nord Stream 2 почне функціонувати, якщо Росія відновить агресію проти України.
«Сильна трансатлантична солідарність є найефективнішою відповіддю та найефективнішим інструментом для протидії російській агресії», - підсумував державний секретар США.
Фото: State Department Photo by Ron Przysucha