Слідчі ДБР зустріли Порошенка в аеропорту - Гончаренко
Трансляцію подій у прямому ефірі веде народний депутат від фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Нас уже понад 10 хвилин прикордонники під приводом якоїсь перевірки не пускають на територію України. Я думаю, що це провокація, яка підбурює до масових акцій", - сказав Порошенко.
Як зазначив Гончаренко, на кордоні у Порошенка забрали паспорт для перевірки. В аеропорту виникла штовханина та суперечка між слідчими ДБР та адвокатом Порошенка.
Згодом Порошенко отримав паспорт і заявив, що прикордонники пояснили йому, що “упродовж 15 хвилин” не віддавали паспорт, бо “встановлювали особу”.
Рейсовий літак "Варшава – Київ" на борту із Порошенком приземлився в Міжнародному аеропорту "Київ" імені Ігоря Сікорського. Незабаром очікується виступ Порошенка на імпровізованій сцені напроти аеропорту.
Як повідомляв Укрінформ, лідер партії "Європейська солідарність", народний депутат, експрезидент Петро Порошенко перебував у закордонному відрядженні з 17 грудня до 17 січня.
Печерський районний суд Києва призначив засідання з обрання йому запобіжного заходу на 11:00.
Раніше повідомлялося, що виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав повідомлення про підозру експрезидентові Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.
За даними ДБР, Порошенко підозрюється у тому, що, “діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР".
Політика викликали на допит 23 грудня, однак він на нього не з’явився, бо перебував у закордонному відрядженні.
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики. Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля.
На думку слідства, своїми діями фігуранти поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, що, своєю чергою, підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, а також надало РФ ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.