Шольц запропонував Росії відвести війська від України

Шольц запропонував Росії відвести війська від України

Укрінформ
Росія могла би значною мірою зменшити напруженість у регіоні, якби відвела свої війська та техніку від українських кордонів.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на спільній пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Берліні у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми очікуємо від Росії деескалації ситуації. До цього може належати, наприклад, скорочення (чисельності - ред.) військ уздовж українського кордону», - сказав він.

Канцлер також підкреслив, що Захід у численних переговорах, які проводяться наразі в різних форматах, наголошує на вимозі того, щоб не було загрози територіальній цілісності України та не було використано воєнну агресію, але також «інші шляхи і спроби політичних змін (в Україні) за допомогою насильства».

НАТО і трансатлантичне партнерство залишаються гарантом безпеки Німеччини та Європи. Так було, є і буде, сказав Шольц. Останні тижні, особливо ситуація навколо України, показали, наскільки важливим є спільний внесок у забезпечення миру, стабільності та безпеки в Європі.

Читайте також: Шольц – про зброю для України: Берлін продовжить політику попередньої влади

«Наша позиція в цьому питанні чітка, ми повністю єдині з нашими партнерами та союзниками: розбіжності у поглядах з безпекових питань треба прояснювати шляхом діалогу на основі взаємності, засадах міжнародного права та зобов’язань щодо принципів, задекларованих у різних документах. До цього належить насамперед суверенітет, незалежність і територіальна цілісність країн, але також свобода вибору союзів і альянсів», - заявив глава німецького уряду.

Захід, за його словами, готовий вести серйозний діалог щодо безпекових питань з Росією, з якою хоче мати конструктивні відносини. Наразі, зазначив політик, важливим є підвищувати транспарентність і продовжувати переговори в усіх можливих форматах і краще використовувати переговорні канали, зокрема, нормандський формат.

Шольц також укотре повторив, що агресія Росії мала би для неї «важкі наслідки», союзники готують на такий випадок скоординовану спільну реакцію.

Столтенберг своєю чергою заявив, що розміщення російських військ неподалік України становить «реальний ризик». НАТО, як суто оборонний блок, за словами його очільника, готовий надалі вести переговори з Москвою заради зниження напруженості, досягнення політичного рішення. «НАТО готова вести переговори та дослухатися до занепокоєнь Росії, але НАТО не готова поступитися базовими принципами», - заявив генсек, додавши, що розіслав сьогодні запрошення всім 20 членам альянсу та НАТО на нову зустріч.

Читайте також: Україна має право захищатися – генсек НАТО про рішення Британії надати зброю

Жоден з політиків не відповів на запитання, чи можна очікувати військової відповіді від НАТО в разі військової агресії Росії проти України, повторивши заяви про політичну, економічну та фінансову ціну.

Як повідомляв Укрінформ, 12 січня Північноатлантичний альянс під час зустрічі Ради НАТО-Росія закликав російську сторону до негайної деескалації навколо України.

Також союзники нагадали, що будь-яка нова агресія Росії проти України матиме велику ціну для країни-агресора. Зокрема, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс надає практичну та політичну підтримку Україні та продовжуватиме такі зусилля для забезпечення права України на самооборону.

Фото: dpa

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-