«Пробув сім хвилин»: у ДБР розказали, як до них приходив Порошенко
Про це ДБР повідомляє у Телеграмі, передає Укрінформ.
У відомстві нагадали, що 24 січня Порошенко був викликаний на 16:00 до Державного бюро розслідувань.
"Підозрюваний прибув із запізненням, і о 16:11 захисник Порошенка П.О. зателефонував слідчому та повідомив про їхнє прибуття за викликом. Хоча слідчий за чотири хвилини вже був у холі приміщення, однак ані підозрюваного Порошенка П.О., ані його захисників у будівлі вже не було", - заявили у ДБР.
Повідомляється, що слідчий зателефонував адвокату Порошенка Ігорю Голованю, однак той не повідомив причин залишення приміщення бюро.
"Зафіксовано, що о 16:07 підозрюваний Порошенко П.О. разом з адвокатами прибув до приміщення Державного бюро розслідувань, о 16:11 його зареєстрували у «Журналі відвідувачів», а о 16:14 народний депутат залишив приміщення ДБР, не дочекавшись слідчого.
Таким чином, підозрюваний Порошенко П.О. та його адвокати прибули із запізненням та перебували у приміщенні ДБР близько семи хвилин. Вони залишили бюро, достовірно знаючи, що слідчий чекає на них та готовий до зустрічі", - резюмували в ДБР.
У бюро відзначили, що ці факти можуть розцінюватися як неналежне виконання підозрюваним покладених на нього обов’язків.
Раніше адвокат Порошенка Ілля Новиков на брифінгу заявив, коли експрезидент разом з адвокатами прибув до ДБР, їх не зустрів слідчий. "І ми, прочекавши там чверть години, поїхали у своїх справах", - сказав Новиков.
Як повідомляв Укрінформ, 19 січня Печерський райсуд обрав експрезиденту, народному депутату Петру Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Крім того, суд поклав на нього низку процесуальних обов’язків: не відлучатися з місця проживання, здати слідчому на зберігання паспорти, прибувати до слідчого за першим викликом.
Термін дії ухвали - до 19 березня.
Виконувач обов’язків Генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав повідомлення про підозру Порошенку в державній зраді та сприянні терористичним організаціям у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.
За даними ДБР, Порошенко підозрюється у тому, що, “діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР".
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні уже повідомили про підозру народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку, колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину і бізнесмену Сергію Кузярі.
Медведчуку обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Кузярі спочатку обрали тримання під вартою, а через кілька місяців змінили на цілодобовий домашній арешт. Ексміністр Демчишин наразі перебуває у міжнародному розшуку.