Росія має пояснити Радбезу ООН свої агресивні дії проти України - Білий дім
Про це під час телефонного брифінгу заявив високопоставлений представник адміністрації США, передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.
«Ключове питання цього засідання полягає в тому, щоб Росія пояснила надзвичайне нарощування військової потужності біля кордонів України та інші загрози й дії з дестабілізації», - заявив посадовець. При цьому він зауважив, що Росія може намагатися дезінформувати членів Радбезу.
За його словами, Росія має нагоду сказати Раді Безпеки, чи обирає вона шлях дипломатії, чи зацікавлена в продовженні конфлікту.
«Сподіваємося й очікуємо, що наші колеги в Радбезі висловлять бажання просуватися шляхом дипломатії, а не війни», - додав представник Білого дому.
Він зауважив, що відповідно до Статуту ООН, Рада Безпеки несе головну відповідальність за підтримання миру і безпеки у світі. А нинішня ситуація становить явну загрозу і «потребує від нас участі в превентивній дипломатії, щоб уникнути кризи», заявив американський посадовець.
На його переконання, Рада Безпеки має зосередити свою увагу на вивченні фактів і розглянути, що чекає Україну, Європу і весь міжнародний порядок, якщо Росія продовжить агресію (про що на засіданні Радбезу розповість постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд).
За словами представника адміністрації США, Рада Безпеки ООН несе відповідальність за те, «аби надіслати чіткий сигнал Москві із закликом виключити подальше застосування військової сили» й використовувати дипломатичні зусилля.
Він нагадав, що на сході України майже 3 млн людей потребують допомоги через більш ніж семирічний конфлікт, спричинений агресією Росії. «Подальше російське вторгнення в Україну матиме ще серйозніші наслідки», - додав посадовець.
Як повідомлялося, постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Сполучені Штати після декількох тижнів тісних консультацій з Україною і партнерами в Раді Безпеки ООН у понеділок, 31 січня, скликають відкрите засідання РБ для обговорення загрозливої поведінки Росії й нарощування військ на кордонах України та в Білорусі.