ЄС розпочав процедуру розгляду подання України щодо членства

ЄС розпочав процедуру розгляду подання України щодо членства

Резолюція
Укрінформ
Україна належить до європейської родини, тож лідери країн ЄС доручили Європейській комісії за процедурою підготувати думку щодо членства країни в ЄС, висловили намір продовжувати підтримку України в її боротьбі проти російської агресії та готовність практично підтримати українських біженців, які прибувають на територію ЄС.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у резолюції неформального саміту ЄС, що розпочався вчора у Версалі, Франція. Повний текст документа був оприлюднений на сайті Європейської ради.

«Європейська рада визнає європейські прагнення та європейський вибір України, як це зазначено в Угоді про асоціацію. 28 лютого 2022 року, скориставшись правом України обирати власну долю, Президент України подав заявку України на отримання членства в Європейському Союзі. Рада ЄС діяла швидко та запросила Європейську комісію представити думку щодо цього подання у відповідності із положеннями Угод ЄС. Дотримуючись цього та без затримки, ми надалі будемо зміцнювати наші зв’язки та поглиблювати партнерство, щоб допомогти Україні на її європейському шляху. Україна належить до нашої європейської родини», - йдеться у документі.

У документі лідери ЄС нагадали, що два тижні тому Росія знову принесла війну в Європу. Російська агресія проти України масовано порушує міжнародне законодавство та принципи Хартії ООН, підриває європейську та глобальну безпеку й стабільність.

Ця агресія спричинила величезні страждання населення України. Росія та її поплічник білорусь несуть повну відповідальність за цю агресивну війну, і винні будуть притягнуті до відповідальності за свої злочини. У цьому контексті лідери ЄС привітали рішення прокурора Міжнародного кримінального суду розпочати розслідування цих злочинів.

«Ми закликаємо (поновити) безпеку та безпечність ядерних установ України, які мають бути негайно убезпечені за допомогою Міжнародного агентства з атомної енергетики. Ми вимагаємо від росії зупинити воєнні дії та вивести всі сили та військове обладнання з усієї території України негайно та безумовно, за повної поваги до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів», - наголошується у підсумковому документі Європейської ради.

Лідери ЄС віддали шану мужності народу України у захисті своєї країни і спільних цінностей свободи і демократії та наголосили, що не залишать народ країни наодинці. ЄС та його країни-члени будуть продовжувати надавати Україні скоординовану політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну допомогу.

«Ми готові надати допомогу у відновленні демократичної України після подолання російського нападу. Ми рішуче налаштовані надалі збільшувати тиск на росію та білорусь. Ми вже ухвалили суттєві санкції та готові швидко рухатися до нових подальших санкцій», - наголосили лідери країн ЄС.

Вони відзначили, що агресія росії спричинила масовий потік людей, які рятуються від війни в Україні. ЄС запропонував тимчасовий захист для українських біженців війни. Лідери ЄС привітали зусилля країн-членів, особливо тих, що мають кордони з Україною, за негайний прояв солідарності та за прийняття українських біженців. ЄС та його країни-члени будуть продовжувати виявляти таку солідарність і надавати гуманітарну, медичну та фінансову підтримку всім біженцям і країнам, що їх приймають.

Лідери закликали негайно виділити необхідні для цього фонди шляхом швидкого ухвалення Спільних дій щодо біженців в Європі (CARE) та у форматі європейської програми цивільного захисту ReactEU.

«Ми закликаємо росію повною мірою виконувати свої зобов’язання відповідно до міжнародного гуманітарного законодавства. Вона має забезпечити безпечний та безперешкодний доступ гуманітарної допомоги для жертв та внутрішньо переміщених осіб в Україні та дозволити безпечний шлях для тих цивільних людей, які хочуть покинути (зону бойових дій)», - йдеться у документі.

Європейська рада також доручила Європейській комісії розглянути заявки на членство в ЄС, що надійшли від Грузії та від Республіки Молдова.

24 лютого президент рф путін розпочав масштабне вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Українські Збройні сили, підрозділи територіальної оборони відбивають напад ворога та завдають йому важких втрат. Російський агресор зустрічає запеклий спротив від усього українського суспільства.

Європейський Союз застосував потужний пакет санкцій проти росії як країни-агресора, міжнародна ізоляція якої посилюється з кожним днем. Міжнародний кримінальний суд розпочав документування та розслідування військових злочинів росії в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-