В ОП пояснили, чому росія має бути в договорі про гарантії безпеки
Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко в інтерв’ю інформаційному марафону UAразом, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Те, що там (у проєкті договору – ред.) є росія, багато хто каже, що це проблеми чи ще щось, для мене взагалі незрозуміло. Ну, у нас ідуть перемовини з росією, у нас іде війна, як росії може не бути у цьому складі міжнародних гарантів, адже це війна з росією. Але саме для того є й інші країні, і ми наполягали на тому, що будуть інші країни-гаранти», - зазначив він.
Тимошенко також зазначив, що Президент Володимир Зеленський бере участь у вирішенні питань, які проговорюються на переговорах з рф. Так, заступник керівника ОП розповів, що, наприклад, під час перемовин у Стамбулі 29 березня робилися перерви для консультацій із керівництвом держави.
Як повідомлялося, 29 березня в Стамбулі відбувся очний раунд переговорів між українською та російською делегаціями. Після нього українська делегація виступила з низкою пропозицій для припинення російсько-української війни, серед яких – підписання міжнародного договору про гарантії безпеки Україні.
За словами голови фракції "Слуга народу", члена делегації на переговорах з рф Давид Арахамія, у цьому договорі Україна бачить серед країн-гарантів Велику Британію, Китайську Народну Республіку, США, Францію, Туреччину, Німеччину, Канаду, Італію, Польщу, Ізраїль та рф.
Арахамія також заявив, що це орієнтовний перелік, договір має бути відкритим у разі, якщо інші країни висловлять своє бажання приєднатися.