Венедіктова і прокурор Міжнародного кримінального суду побували у Бучі

Венедіктова і прокурор Міжнародного кримінального суду побували у Бучі

Фото
Укрінформ
Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан і Генпрокурор Ірина Венедіктова у середу, 13 квітня, відвідали місто Буча, де загинули кілька сотень мирних жителів під час агресії рф проти України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба суду у Твіттері та Офіс генпрокурора

«Україна є місцем злочину. Ми тут, тому що маємо розумні підстави вважати, що (у Бучі – ред.) вчинялися злочини, які підпадають під юрисдикцію МКС. Ми повинні пробити туман війни, щоб дістатися істини», - сказав Хан.

Хан і Венедіктова відвідали місце зберігання розстріляних військовими РФ автівок, на яких люди намагалися втекти від війни та одну із катівень, де до смерті замордували сімох українців.

Генпрокурор поінформувала, що у другому великому похованні, як і в попередньому, більшість з 15 жертв, яких вже оглянули, мають вогнепальні та осколкові поранення.

«Тут на кожному кроці жахливі докази звірств армії РФ на території України, і ми об‘єднуємо зусилля з Офісом прокурора МКС, щоб розслідувати кожен воєнний злочин на нашій землі» - підкреслила Венедіктова.

Вона також додала, що невдовзі Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду приєднається до роботи спільної слідчої групи, яку Україна, Литва та Польща створили на платформі Євроюсту.

«Дуже важливо, що Прокурор МКС Хан бачить наслідки та свідчення цих жахливих злочинів РФ на власні очі та щирий у своєму прагненні невтомно працювати заради верховенства права та справедливості для жертв та потерпілих», - наголосила Генпрокурор.

Прокурор МКС також провів окрему зустріч з Іриною Венедіктовою.

Хан відзначив тверде прагнення уряду України до співпраці з МКС у проведенні незалежних розслідувань.

«Під час зустрічі прокурор МКС Карім Хан та Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова наголосили на важливості поглиблення співпраці та зміцнення партнерства для притягнення до відповідальності осіб, винних у міжнародних злочинах в Україні», - зазначили у пресслужбі суду.

Читайте також: Там, де були рашисти: президенти країн Балтії та Польщі побачили руйнування на Київщині

Як повідомлялося, 24 лютого президент російської федерації володимир путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область на початку квітня визволені від російських загарбників. У визволених містах і селах зафіксовані масові вбивства росіянами цивільних.

Серед знайдених жертв воєнних злочинів російських військ - зґвалтовані жінки, яких намагалися спалити, вбиті представники місцевого самоуправління, діти, літні люди, чоловіки. У багатьох з них зв'язані руки, є сліди катувань, вбиті вони пострілами у потилицю.

За даними генпрокурора Ірини Венедіктової, станом на 10 квітня на Київщині виявили вже 1 222 загиблих від рук російських загарбників мирних жителів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-