Єврокомісія чекає від України відповіді на другу частину опитувальника щодо членства в ЄС
Про це у Брюсселі під час брифінгу повідомив речник Єврокомісії Ерік Мамер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Президент Зеленський та органи української влади передали першу частину відповідей (на питання анкети – ред.). Ми чекаємо на їхні відповіді на другу частину, і після цього будемо старанно працювати над нашими висновками. Але ми не будемо зараз визначати якісь часові рамки для цього. Як ми й говорили раніше, ми будемо робити це так швидко й старанно, як можемо», - сказав Мамер.
Він уточнив, що перша частина опитувальника стосується економічних та політичних критеріїв членства країни-аспіранта, а друга частина – її адаптації до так званого EU Аcquis Сommunautaire – законодавчих норм Європейського Союзу.
«Ми отримали відповіді на першу частину, і ми отримаємо відповіді на питання другої частини, коли українська влада завершить роботу над ними. Коли це станеться – краще питати у української сторони», - додав речник Єврокомісії.
Як повідомлялося, вчора, 18 квітня, Президент України Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Цей опитувальник був переданий українській стороні особисто президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту до Києва 8 квітня.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 18 квітня зазначила, що наступний етап - це заповнення другої частини опитувальника, яку Україна вже отримала. Вона запевнила, що урядова команда докладе всіх зусиль для якнайшвидшого заповнення і цієї частини, що охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС.
Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.
10 березня у Версалі (Франція) відбувся саміт лідерів ЄС, на якому вони визнали європейські прагнення та європейський вибір України і запропонували Єврокомісії надати свої висновки щодо заявки України на членство в ЄС.