«Договору про дружбу і мир» із рф не буде, потрібен документ про вихід із війни – Подоляк
Про це розповів радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю «Радіо Свобода», повідомляє Укрінформ.
«Документ буде прописувати логіку виходу з війни: припинення вогню на всій території України, відвід військ російських з території України, обмін полоненими. Тобто там мають бути усі пункти, як країни виходять з війни. Зрозуміло, що у нас вже не буде якогось «договору про дружбу і мир»… Але нам треба зафіксувати позиції, які будуть для росії червоними лініями, що на територію України жодного разу ця країна більш зайти не змогла», - зазначив він.
Водночас Подоляк проінформував, що наразі переговорні групи продовжують роботу онлайн, проте переговорний процес іде повільніше.
Він також додав, що не бачить підстав для проведення очної зустрічі.
«Після Стамбульського комюніке, де було запропоноване формульне рішення, щоб така війна в Україні більше не повторювалась і був запропонований план виходу з війни з абсолютно юридично коректними гарантіями безпеки для України, щоб Україна більше не стояла один на один проти рф, ми отримали абсолютно вичерпні матеріали про прямі воєнні злочини рф у Київській області, не лише у Бучі, а у низці наших міст і селищ. Це – перше, що суттєво повпливало на емоційний фон і сприйняття цих переговорів, у тому числі на потенційні країни-гаранти безпекові – США, Велику Британію, Туреччину, це змінило хід і плин переговорів», - пояснив радник керівника ОП.
Крім того, другою складовою він назвав те, що росія має ще вдосталь ресурсів, щоб проводити активні бойові дії на сході країни, і росіяни хочуть отримати певні тактичні перемоги, аби показати, що воювати вони вміють, щоб їх продовжували боятись.
«Ми розуміємо, що російська федерація, на жаль, взагалі поки що не готова до адекватного сприйняття своєї нової ролі у світі – це роль не якоїсь супердержави чи «свєрхдержави», це - роль регіонального агресора, який має це усвідомити і знизити свої амбіції», - підкреслив Подоляк.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 16 квітня заявив, що підсумковий документ про завершення розв’язаної росією війни проти України може складатися з двох частин – договору про гарантії безпеки для України і окремого двостороннього договору між Україною і рф.
Останні очні переговори між українською та російською делегаціями відбулися 29 березня у Стамбулі. Українська делегація виступила тоді з низкою пропозицій щодо припинення війни, серед яких - підписання міжнародного договору про гарантії безпеки для України.