Принц Ліхтенштейну пообіцяв докласти зусиль, щоб рф відповіла за злочини в Україні
Про це під час виступу на Другому саміті Кримської платформи заявив Принц Ліхтенштейну Алоїз, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми засуджуємо агресію росії проти України разом із усією світовою громадськістю й докладатимемо зусиль для того, щоб відповідальність за руйнацію України поклали на росію», - сказав Алоїз.
За його словами, Ліхтенштейн наполягає на покаранні причетних до масштабних систематичних злочинів проти людства, вчинених на українській землі російськими збройними силами та пов’язаними з ними групами, а також причетних до порушень прав мешканців Криму, насамперед українців та кримських татар.
«Ми вважаємо, що ті, хто особисто відповідає за агресію проти України, мають відповісти за свої злочини в суді на підставі чинного міжнародного права і під наглядом Організації Об’єднаних Націй», - заявив Алоїз.
Принц Ліхтенштейну засудив використання росією продовольства як зброї й захоплення армією рф Чорноморської та Азовської акваторій та блокування вантажних перевезень, що призвело «до жахливих наслідків у країнах Африки та Близького Сходу».
Алоїз позитивно оцінив Кримську платформу та висловив упевненість у досягненні мети її створення.
«Наш сьогоднішній саміт – це вістка єдності. Я переконаний, що Кримська платформа стане потужним майданчиком, особливо якщо до нас приєднається більше країн із різних куточків світу, які поділяють наші цінності», - сказав Алоїз.
Кримська платформа є ініційованим Україною міжнародним консультаційно-координаційним форматом, започаткованим Президентом України у серпні 2021 року для структурування всіх питань, пов’язаних із півостровом. Метою цього формату є вироблення практичних підходів до привернення міжнародної уваги до ситуації в Криму та обговорення можливостей його повернення в Україну.
Другий саміт Кримської платформи проходить в онлайн-форматі з міркувань безпеки через постійні обстріли українських міст армією рф. Участь у заході беруть 60 країн і міжнародних організацій, серед них близько 40 – на рівні президентів та прем’єр-міністрів.
Цьогоріч географія Кримської платформи розширилася за рахунок країн Африканського континенту та Латинської Америки.