Оборонна, фінансова і політична підтримка України: ЄС і США скоординували зусилля
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у повідомленні, що оприлюднене сьогодні на сайті Європейської служби зовнішніх дій.
«Генеральний секретар Санніно та заступниця Державного секретаря Шерман провели окрему зустріч для обговорення глобальних викликів з безпеки та спільних пріоритетів. Вони привітали продовження виключної трансатлантичної єдності, а також тісну координацію та співробітництво між ЄС і США у відповідь на злочинну, неспровоковану та нічим не виправдану війну росії проти України», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, ЄС і США підтвердили непохитні зобов’язання щодо продовження надання Україні фінансової, оборонної, політичної, технічної та правової допомоги, яка є необхідною для полегшення страждань її народу та для захисту її суверенітету та територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів.
«Сторони… повторили заклик на адресу росії негайно зупинити свою агресивну війну проти України та вивести всі свої сили та військове обладнання з території України. Вони засудили останню російську ескалацію, включаючи її широко поширені атаки проти міст та цивільної інфраструктури по всій Україні з використанням ракет, а також за допомогою іранських дронів та інструкторів», - наголошується в інформації.
Учасники зустрічі підтвердили також зобов’язання щодо координації зусиль із пом’якшення наслідків російської агресивної війни для глобальної економічної стабільності, а також для міжнародної продовольчої та енергетичної безпеки, включаючи вкладення довгострокових інвестицій для підвищення стійкості у цих сферах.
ЄС і США висловили готовність разом підтримувати демократію та міжнародний порядок, що оснований на правилах, та координувати ці зусилля із партнерами по усьому світу, що постають перед спільними викликами.
Як вже повідомлялося, з початку російської агресії проти України ЄС і США виявили дієву солідарність з Україною, та почали надавати їй суттєву політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. За оцінкою США, з початку російського вторгнення США, ЄС та його країни-члени, а також їх міжнародні партнери, поставили в Україну зброю для самозахисту, відповідно до Хартії ООН, на суму близько 40 мільярдів доларів.