Кравчук: Медійну реформу доповнять ще двома нормами — про діяльність під час виборів та рекламу
Про це заявила заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, передає Укрінформ з посиланням на сайт Верховної Ради.
За її словами, ці дві важливі норми дозволять остаточно завершити медійну реформу.
«Ми готуємо окремий законопроєкт до реєстрації, я думаю, що в найближчі дні це буде зроблено. Він стосується рівного доступу політиків до медіа під час виборів. Ці правила також не оновлювалися з 2009 року. А ось повноваження карати медіа у Нацради будуть, бо Європа каже, що потрібен незалежний сильний регулятор, який не розводить руками й скаржиться, що «тупо нема повноважень», а може втрутитися в цей процес і накласти штрафи», - заявила депутатка.
Вона зауважила, що на час виборів в Україні політичні партії звикли або «в сіру» домовлятися з медіа про підтримку, або якось тиснути на них, або домовлятися із власниками медіа, але в такому випадку жодна редакційна політика не може вважатися незалежною.
Кравчук також додала, що ще одне важливе доповнення закону про медіа, яке треба проголосувати, – це зміни до закону про рекламу.
«Це також частина відповідної директиви ЄС і стосується вона того, що українці споживають деколи під виглядом немаркованої реклами, так званого «продакт плейсменту». Пропонуються й інші сучасні норми, що, власне, і буде фінальним додатком до закону про медіа», - заявила вона.
Депутатка висловила переконання, що після ухвалення всіх цих норм Україна отримає зелене світло з медійної реформи від Євросоюзу.
Як повідомляв Укрінформ, 13 грудня Верховна Рада ухвалила Закон "Про медіа". Він визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду у цій сфері. Органом державного регулювання діяльності медіа, а також органом нагляду у цій сфері є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.
Голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв заявив, що закон «Про медіа» може бути змінений, якщо під час його застосування виявляться певні недоліки.