Німеччина стежитиме, аби вступ України до ЄС не відкладався через бюрократію – лідер СДП

Німеччина стежитиме, аби вступ України до ЄС не відкладався через бюрократію – лідер СДП

Укрінформ
Співголова Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінґбайль вважає, що в питанні вступу України до Євросоюзу його країна може взяти на себе лідерство, аби у Брюсселі не відкладали це питання, коли воно постане.

Як передає Укрінформ, про це він заявив у інтерв’ю Die Tageszeitung.

«Коли справа дійде до політичної підтримки, Німеччина може взяти на себе лідерство в ЄС. І переконатися, що цей вступ не відкладається брюссельською бюрократією. Але також зрозуміло, що існують чіткі критерії для вступу», – зазначив він.

Читайте також: ПАРЄ визнала, що росія веде війну проти України з 2014 року

Відповідаючи на запитання про військову допомогу Україні, політик зазначив, що Німеччина є третім найбільшим спонсором після США та Британії. 

«Шольц і Байден дуже тісно координують свої дії. У Рамштайні ми почали надання додаткової військової підтримки на 1,1 млрд євро. Час для стриманості, безумовно, минув», – пояснив він.

Читайте також: США не отримували офіційних повідомлень про готовність Німеччини відправити танки в Україну

За словами Клінґбайля, він не боїться ядерної загрози з боку путіна.

«Я не боюся. путін нас не залякає, – сказав він. – Візит Олафа Шольца до Пекіна та його дії разом з Джо Байденом на саміті G20 сприяли значному зменшенню ядерної загрози. путін зрозумів: якщо він перейде цю межу, то втратить важливих союзників, таких як китайці».

Читайте також: Білий дім обмірковує поставку танків Abrams в Україну – WSJ

Лідер партії підкреслив важливість надання зброї Україні, хоча канцлер Шольц, який теж представляє СДП, «виключив можливість постачання винищувачів на дуже ранній стадії».

«Україні потрібна зброя, а також відвоювання території для переговорів, які зрештою відбудуться», – додав він, наголосивши, що путін повинен вивести свої війська, у тому числі й з Криму.

Читайте також: Кулеба натякнув, що розпочалася робота щодо передачі Україні літаків F-16

Проте вирішувати, коли починати переговори, має Україна, додав Клінґбайль.

Як раніше повідомляло агентство, Нідерланди, у разі відповідного запиту, готові розглянути передачу Україні винищувачів F-16.

Тим часом, згідно із повідомленням німецького видання Spiegel, після місяців дебатів канцлер ФРН Олаф Шольц вирішив поставити в Україну бойові танки Leopard 2.

Фото: ЕРА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-