Рада Європи вітає прогрес у запобіганні корупції щодо депутатів, суддів і прокурорів в Україні
Про це йдеться у пресрелізі GRECO, який є у розпорядженні Укрінформу.
GRECO дійшла висновку, що Україна зробила певні покращення, задовільно впровадивши або виконавши 15 із 31 рекомендації, які містяться у звіті четвертого раунду оцінки. З решти рекомендацій – дев’ять виконано частково, а сім – не виконано.
«GRECO відзначає сильну прихильність, продемонстровану Україною щодо роботи GRECO у надзвичайно важкий час для цієї держави-члена», – йдеться у звіті.
«Воєнний час призвів до необхідності запровадження воєнного, надзвичайного стану та перестановки пріоритетів. У такому контексті важливо, що Україна все ж продовжила роботу над виконанням рекомендацій GRECO. Навіть якщо робота ще попереду, як зазначено в цьому звіті, вчасне надання Україною інформації до GRECO, а також повідомлений прогрес заслуговують високої оцінки», - наголошується у заяві Групи.
GRECO дійшла висновку, що поточний рівень дотримання рекомендацій більше не є «глобально незадовільним», як це було після попереднього звіту про дотримання, опублікованого в квітні 2022 року.
Група звернулася до України з проханням надати звіт про заходи, вжиті для виконання невиконаних рекомендацій, до 31 березня 2024 року.
GRECO (The Group of States against Corruption — «Група держав проти корупції») — орган Ради Європи з антикорупційного моніторингу. Всі члени РЄ є також членами GRECO.
Група допомагає державам виявляти недоліки в національній антикорупційній політиці, спонукаючи до необхідних законодавчих, інституційних і практичних реформ.