На уточнююче питання, що відповідно до Конвенції, евакуація має проходити у треті держави, Львова-Бєлова дослівно відповіла, що «ДНР» і «ЛНР» і є окремими державами, визнаними Росією». Тому, мовляв, жодних юридичних претензій до нас бути не повинно.
До того ж вона використовує викрадених дітей для відбілювання власних злочинних дій. Мовляв: їх врятували з-під обстрілів, дали спокій, відпочинок, новий будинок та родину.
Але це працює хіба що на Z-спільноту. Решта світу в шоці. Тепер навіть не від того, що Москва зробила, а як це виправдовує. Вже й ПАРЄ назвала все своїм іменем .
Тепер Львова-Бєлова, мало того, що перед майбутнім Спецтрибуналом потроху починає «вмикати дурочку», так ще й апелює до того, що «я ж – мати, а не воєнний злочинець». Апеляція, звісно, зафіксована. Але відхилена.
Сам путін 2 травня урочисто відкрив рух трамваю. В окупованому Маріуполі. Цього разу «нічний бомбила» до понівеченого українського міста не доїхав, тому все відбувалося в режимі вже звичної відео-конференції.
При цьому диктатор всіляко намагався створити для цього «епохального заходу» алюзію зі звільненням від блокади нацистів Ленінграду. Для цього у Маріуполь, навіть, притягли старих ветеранів.
НАСПРАВДІ , новина про «налагодження мирного життя у місті після українського неонацизму» була, що називається, «перебита» узаконенням Верховною Радою України терміну «рашизм».
Це, звісно, викликало бурхливу реакцію пропагандистів. Основний меседж: «київська влада намагається легалізувати ще більш активну русофобію у всьому світі».
Мабуть, після того, що росіяни накоїли в Україні, вони очікували від неї «активну русофілію».
НАСПРАВДІ , те, проти чого веде війну Україна, потребувало офіційного визначення. Нагадаємо, ще у квітні минулого року президент України Володимир Зеленський говорив , що у майбутньому «рашизм як ідеологія сучасної Росії займе своє місце у підручниках історії».
«Жорстока, неспровокована війна Росії проти України викрила всьому світові реальну сутність політичного режиму Путіна, як неоімперської, тоталітарної диктатури, яка наслідує найгірші практики минулого та втілює ідеї фашизму та націонал-соціалізму в сучасній версії російського фашизму (рашизму)» , – дається визначення у поясненні до проєкту постанови .
Ознаками ідеології «рашизму» є масове та систематичне порушення прав людини як всередині РФ, так і на окупованих територіях України.
Другою базовою ознакою режиму Путіна, як зазначає Верховна Рада, є покладання ідей російського націоналізму в основу державної ідеології. Це призводить до самозвеличення РФ та росіян за рахунок насильницького пригнічення, заперечення права на самовизначення, або взагалі – права на існування – інших народів.
Це стало зараз головною світоглядною концепцією в РФ. І головне, йдеться у поясненні до постанови, що «ці ідеї зараз агресивно насаджуються на окупованих територіях України та супроводжуються забороною всього українського» .
Основою «рашизму» та його витоком депутати вважають державну ідеологію російського націоналізму, яка більше відома як концепція «русского мира».
Верховна Рада ствердила у заяві, що розв’язана Росією війна проти України є прямим наслідком політики рашизму, і визнала, що його ідеологічні засади становитимуть загрозу міжнародному порядку та безпеці всього людства, сучасного світу та демократії.
Також серед важливих ознак ідеології рашизму Україна визначила культ сили, мілітаризму, а також особи Путіна. Окремо вказано, що ознакою рашизму є використання РПЦ для експансії Москви.
У силовому вимірі до ознак рашизму віднесено порушення визнаних кордонів інших держав, створення у інших країнах незаконних збройних формувань та сепаратистських рухів. У воєнному плані рашизм передбачає застосування заборонених методів ведення війни та системне вчинення воєнних злочинів та масових вбивств, страт, катувань і депортацій.
«Рашизм – це новий різновид тоталітарної ідеології та практики, який лежить в основі режиму, що сформувався у РФ під керівництвом президента Путіна, та ґрунтується на традиціях російського шовінізму й імперіалізму, практиках комуністичного режиму СРСР та націонал-соціалізму» , – йдеться в офіційній заяві Верховної Ради.
Ухвалення цього документу:
– констатує правову реальність терміну «рашизм», який вже у вжитку в Україні і поступово стає вживаним у світі;
– дозволить сформувати єдиний підхід міжнародних інституцій до російської політики та ідеології, яка стала підґрунтям війни проти України;
– слово «рашизм» має увійти у політичний та суспільний вжиток різних мов світу, аби довести, що Росія справді активно використовує практики фашистського режиму, який на словах засуджує.
Чому НАТО слід нагородити путіна
І наостанок, 2 травня стало відомо, що Гельсінкі готує угоду з Вашингтоном про розміщення на своїй території американських військових баз.
Представник МЗС Фінляндії Мікаель Антел заявив, що текст договору вже практично готовий.
НАСПРАВДІ , це чергова серія з історії про те як «Путін знову всіх переграв». Нагадаємо, Фінляндія ухвалила рішення відмовитися від нейтралітету та вступити до НАТО після російського вторгнення в Україну. Тоді підтримка цього кроку зросла серед аполітичних фінів приблизно з третини до неймовірних 80%.
Фінляндія подала заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу у травні 2022 року, а офіційно увійшла менш ніж за рік, 4 квітня 2023 року.
Напередодні Китай визнав Росію агресором , а тепер і американські війська опиняться ближче до альма-матер Путіна.
Він так довго розповідав, що зробить усе, щоб не дати НАТОвцям розгорнути свої ракети в районі Харкова (хоча Брюссель ніколи про це не казав), що незабаром американці з’являться за 148 км від другого за значенням мегаполіса РФ (відстань до Санкт-Петербурга – 148 км, розрахунковий час – навіть, не льоту, а їзди – 1:37 год).
Отже, за успіхи в розвитку Альянсу Путіна слід нагородити. Лише завдяки його «геостратегічним перемогам» сили НАТО наблизилися до кордонів Росії на таку відстань, що рік тому подібне і припустити було неможливо. Але головне розширення НАТО буде в недалекому майбутньому.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки