Бербок ухилилася від коментаря про небажання Шольца говорити про членство України в НАТО
Про це йшлося під час її спілкування з пресою перед початком зустрічі глав зовнішньополітичних відомств НАТО в Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Потрібні безпекові гарантії, які дійсно діють», - підкреслила Бербок, додавши, що в колі НАТО «інтенсивно обговорюється» пропозиція українського керівництва щодо членства країни в Альянсі.
Вона нагадала, що за останні 2 роки були зроблені перші кроки, зокрема, розбудова Ради НАТО-Україна.
Водночас Бербок ухилилася від відповіді на запитання про небажання її канцлера наразі говорити про членство України в НАТО, а також чи готова буде її країна долучитися до тих, хто не виключає відправку своїх представників для гарантування миру в Україні після досягнення перемир’я. Дипломатка лише сказала, що головне наразі – це мир, а його можна забезпечити лише спільними зусиллями.
«Обговорюються різні елементи миру: політичні та матеріальні гарантії, членство (України – ред.) в НАТО, міжнародна присутність для забезпечення режиму припинення вогню, відведення військ, питання регіонів, відбудова, поводження зі санкціями», - перелічила Бербок. Вона зазначила при цьому, що вже понад 1000 днів відсутня готовність сісти за стіл переговорів і зупинити війну лише того, хто її розпочав, - у Путіна.
Бербок переконана, що не повинна повторитися ситуація після 2014 року, коли на сході України працювала місія ОБСЄ, зокрема, за участі Росії, яка не змогла запобігти ударам на контактній лінії та навіть по своїм працівникам.
«Мир має бути справедливим. Не повинно бути заморожування конфлікту, коли будуть далі нарощуватися озброєння, і зможе дійти до нового нападу на Україну або навіть на інші європейські країни», - підкреслила Бербок.
Міністерка зазначила, що лише Україна вирішує, з якими цілями вона іде на переговори. Партнери ж допомагають їй піти на перемовини з сильними позиціями.
Бербок назвала три сфери, в яких Німеччина бере на себе більше відповідальності за безпеку в Європі: інвестиції в оборону, які перевищили вперше 2% ВВП; зміцнення східного флангу НАТО та допомога Україні.
«Ми переймаємо на себе відповідальність за штаб НАТО у Вісбадені, відповідальність за підтримку України, в тому числі фінансову», - заявила міністерка.
За її словами, Німеччина спрямовує подальші 63,5 млн євро в фонд Україна-НАТО. Окрім того, глава МЗС поінформувала про виділення Києву 30 млн євро в якості гуманітарної двосторонньої допомоги.
Бербок також розповіла про свій візит до Пекіна, де вона особливо привернула увагу до того, що Путін намагається залучити більше країн до своєї злочинної війни.
«Ситуація з північнокорейськими солдатами, а також дронами з китайських фабрик, які можуть використовуватися у війні, означає, що у війну втягується уже й Азійський континент з Китаєм. Це робить загрозу для європейського миру ще більшою», - підкреслила дипломатка.
Як повідомлялось, у понеділок Бербок провела переговори в Пекіні з китайським колегою Ван Ї. Тема війни Росії в Україні стала одною з центральних.
У вівторок у Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, одним з головних питань якої буде нарощування підтримки для України.