Європа не повинна забувати про російську агресію – Шольц
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц під час дебатів у Європейському парламенті 9 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Не будемо забувати: російська агресія є загрозою. ... Це загроза миру та безпеці в Європі та в усьому світі. ... Це демонстрація сили, влади, яка готова оскаржувати закон. І цей меседж ми не маємо права залишити непочутим, удати, що нічого не сталося. З нападом на Україну пов’язане чітке послання. І ми разом у НАТО маємо чітко всім показати, що ми є достатньо сильними, аби бути в змозі захиститися як мирний альянс, який не здійснює агресію проти інших», - заявив Шольц.
Він підкреслив, що в Європі та у всьому світі повинен бути консенсус щодо неприпустимості повернення до ревізіонізму, зміни кордонів за допомогою сили. Саме це є запорукою миру на планеті, зазначив політик.
Німецький канцлер визнав, що на тлі російської агресії ЄС продемонстрував небувалу згуртованість і солідарність: це стосується допомоги Україні, посилення обороноздатності самого ЄС, а також подальшої підтримки України на шляху відбудови. Це завдання потребуватиме багато ресурсів, часу і терпіння, зауважив політик. Але, додав він, це є також великим шансом не лише для України, але для всієї Європи, адже «процвітаюча, демократична Україна є чітким відторгненням путінської імперської, ревізіоністської, незаконної політики на нашому континенті».
Шольц відкинув критику деяких парламентаріїв щодо повільності ухвалення Берліном рішень з надання військової допомоги Україні. Німеччина є найбільшим «донором» України в ЄС, нагадав глава уряду ФРН.
«Єдине цілком зрозуміло: Німеччина надає Україні найбільшу підтримку серед усіх членів ЄС. Ми будемо такими залишатися, адже хочемо підтримати Україну в її визвольній боротьбі», - пообіцяв Шольц. Він особливо відзначив, що ФРН далеко попереду в тому, що стосується надання Україні озброєнь. Але передача всіх типів озброєнь вирішувалася та буде вирішуватися у тісній координації з партнерами та друзями, таку політику підтримує більшість громадян ФРН.
Зазначимо, що загальна вартість окремих ліцензій, виданих Федеральним урядом на експорт військових товарів в Україну в період з 1 січня 2022 року по 24 квітня 2023 року, становить 2 751 982 374 євро.
Фото: ОП