Повторень про «відкриті двері» НАТО для України вже недостатньо - Науседа
Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, про це заявив президент Литви Гітанас Науседа у своєму виступі під час пресконференції після завершення у Братиславі саміту “Бухарестської дев’ятки” (B9).
“У Вільнюсі ми повинні говорити про Україну, але не лише говорити, а й прийняти рішення також… Майбутнє України в НАТО, ми повинні працювати над визначенням чіткого шляху, який настільки наблизить Україну до Альянсу, наскільки це можливо станом на зараз. Ні - новому десятиліттю повторень старої формули про “відкриті двері” НАТО. Цього більше недостатньо”, - сказав президент Литви.
За його словами, Україна не може більше залишатися відсторонено, що також створює ризик нової війни в Європі.
“Підготовка до саміту у Вільнюсі успішно триває і тут, в Братиславі, ми мали можливість обговорити його наповнення. Наші цілі, завдання та очікування від саміту. Перш за все це стримування та захист. Після Мадридського саміту ситуація в Балтійському регіоні погіршилася, крім того, Росія розміщує тактичну ядерну зброю в Білорусі. І це ще раз доводить, що наші зусилля повинні бути посилені в усіх напрямках. Це означає нові оборонні плани, включаючи регіональні”, - сказав Гітанас Науседа.
За його словами, усі нові плани повинні бути окреслені, зокрема, на саміті у Вільнюсі та такими, що можуть бути реалізовані до кінця цього року.
“У Вільнюсі НАТО повинно сигналізувати про свою готовність захищати й за умови необхідності протистояти з першої хвилини”, - сказав президент Литви.
Він окреслив військові плани, які вважав би доцільними для посилення обороноздатності НАТО, зокрема, запровадження ротаційної моделі ППО, створення легких бригад тощо.
Також президент Литви висловив сподівання, що Швеція набуде членства в НАТО ще до саміту у Вільнюсі та вважає це можливим до реалізації. А також, що у Вільнюсі буде досягнуто згоди щодо оборонних бюджетів, оскільки для реалізації планів потрібні кошти.
Як повідомляв Укрінформ, у Братиславі у вівторок відбулася зустріч лідерів “Бухарестської дев’ятки” (B9) за участю генсека НАТО Єнса Столтенберга. Головні теми переговорів – підготовка до липневого саміту НАТО і допомога Україні у відбитті російської агресії.
Фото: DELFI