Єльченко: ООН – це бюрократична структура, іншої реакції на підрив Каховської ГЕС я не очікував

Єльченко: ООН – це бюрократична структура, іншої реакції на підрив Каховської ГЕС я не очікував

Укрінформ
Постійний представник України при ООН у 2015-2019 роках Володимир Єльченко заявив, що не очікував від ООН іншої реакції на підрив росіянами Каховської ГЕС, оскільки це дуже бюрократична структура, яка дуже довго ухвалює рішення.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це дипломат сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини» у відповідь на запитання, наскільки адекватною була реакція ООН.

«Я іншої реакції не очікував, чесно кажучи, тому що ООН – це дуже бюрократична структура, де на схвалення рішень, а тим більше з таких складних, навіть катастрофічних питань, як підрив Каковської ГЕС, йдуть інколи навіть не дні, а тижні й місяці», - сказав Єльченко.

За його словами, це означає, що ООН фактично відстає від того часу, в якому ми живемо.

«Мені здається, що в цьому й полягає головна вада Організація Об’єднаних Націй. Тобто та система, яка створювалась з підписанням статуту ООН у 1945 році, можливо, була на часі кілька десятиліть. Але коли ми перейшли в так званий технологічний вік, в якому ми живемо зараз, коли деякі питання вирішуються протягом навіть не хвилин, а секунд, а механізм схвалення рішень всередині ООН залишається таким же, яким він був 80 з чимось років тому, звичайно, це не може влаштовувати не лише Україну», - зауважив Єльченко.

Він додав, що такі ж незадоволені країни можна знайти і в Африці, і в Азії, і на Близькому Сході.

«Тобто всі завжди критикують ООН і незадоволені, хоча, в принципі, всі ці країни саме й утворюють ту саму ООН», - констатував колишній постпред України.

Коментуючи заяву гуманітарної координаторки ООН в Україні про те, що Росія досі не надала гарантій безпеки для переправи команди ООН на окупований лівий берег Херсонщини і допомоги постраждалим від підриву Каховської ГЕС, Єльченко нагадав, що аналогічна ситуація була з колонією в Оленівці на Донеччині, де загинули понад 50 українських військовополонених.

«Тоді Росія також не надала гарантій безпеки, і робоча група, яка мала розслідувати той жахливий випадок вбивства наших військовополонених, нікуди не поїхала. Просто масштаб нинішньої ситуації набагато більший. Але це знову таки повертає мене до питання про необхідність докорінних змін у механізмі, як ООН має діяти. Тому що якщо ООН буде чекати гарантії безпеки від однієї, двох чи більше сторін, то можна ніколи не дочекатися, - так, як не дочекалися з Оленівкою. Отже, найперше треба міняти систему схвалення рішень і реакції ООН», - переконаний Єльченко.

На його думку, це нормально, що секретаріат ООН турбується про життя і безпеку своїх співробітників.

«Але виникає питання, для чого тоді потрібна така організація, яка не може нічого зробити без згоди сторін, які воюють одна з одною», - зауважив дипломат.

Читайте також: В ООН попереджають про зростання цін на продовольство після підриву Каховської ГЕС

Як повідомлялося, вночі 6 червня російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС. На Херсонщині продовжуються рятувальні роботи та заходи з подолання наслідків цього злочину. Ситуація на тимчасово окупованих територіях області залишається критичною, оскільки окупаційні сили не допускають українських рятувальників у підтоплені райони.

За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС правоохоронці розпочали розслідування за статтею "екоцид". В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-