Україна спробує послабити Росію на зустрічі в Саудівській Аравії – NYT
Про це йдеться у матеріалі NYT, передає Укрінформ.
Україна та Саудівська Аравія запросили дипломатів з близько 40 країн на переговори в порту Джидда на Червоному морі. Серед них видання відзначає Китай, Індію, Бразилію, Південну Африку та деякі багаті на нафту країни Перської затоки, які намагалися підтримувати хороші відносини як з Україною, так і з Росією протягом війни.
Багато запрошених урядів відкидають саму концепцію вибору сторони, розглядаючи війну як змагання між глобальними державами, пише видання.
"Зустріч є відправною точкою того, що, як очікується, стане великим дипломатичним поштовхом України в найближчі місяці, щоб спробувати "підірвати" Росію", - йдеться у публікації.
Водночас, на думку аналітиків, українські та західні офіційні особи намагаються зменшити очікування від переговорів цими вихідними, підкреслюючи, що вони навряд чи наблизять закінчення війни і що багато запрошених країн навряд чи змінять свою позицію.
Сполучені Штати, які, як очікується, візьмуть участь у зустрічі, заохочуються тим, що у Джидді будуть присутні, зокрема, й нейтральні країни, такі як Індонезія, Індія, Мексика, Чилі і Південна Африка. Всі вони прагнуть побачити закінчення війни, зважаючи на "економічні труднощі, які вона спричинила".
"Для України ця зустріч відбувається у вирішальний момент. У той час, як на фронті точаться запеклі бої, Зеленський сказав своїм дипломатам у середу, що ситуація стане ще складнішою, оскільки в найближчі місяці, ймовірно, посилиться тиск з метою знайти шлях до миру шляхом переговорів", - пише видання.
Вибір Саудівської Аравії як господаря зустрічі не був випадковим, заявили високопоставлені українські посадовці. Як і багато країн Близького Сходу, Саудівська Аравія дотримувалася обережної лінії у війні, надаючи фінансову допомогу Україні, навіть підтримуючи тісні зв’язки з Росією.
Китай же, який ухилявся від подібного зібрання в червні в Копенгагені, заявив, що візьме участь у зустрічі в Саудівській Аравії, що може відображати його поглиблення зв'язків з приймаючою країною, вважають аналітики. Цього року Пекін досяг важливої дипломатичної угоди, яка відновила відносини Саудівської Аравії з головним суперником Іраном.
Для Саудівської Аравії, яка вже давно виступає посередником у регіональних конфліктах, зустріч у Джидді знаменна тим, що королівство бере активну участь у вирішенні кризи найвищого світового пріоритету.
Як повідомляв Укрінформ, друга зустріч на рівні радників з національної безпеки та політичних директорів щодо ключових принципів миру на основі Формули миру Президента України Володимира Зеленського відбудеться 5-6 серпня у Джидді, Саудівська Аравія.
Фото: ОП