Зеленський розповів про роль української «м’якої сили» для отримання ППО
Про це розповів Президент Володимир Зеленський під час виступу на третьому Саміті перших леді та джентльменів у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Завдяки Олені та її комунікації Америці вдалося значно просунутись уперед у питанні про сучасну протиповітряну оборону для України. Заради цього було багато командної роботи, авжеж, різних рівнів держави, і елемент "м'якої сили" в ній став однією з основ, тим, що відкривало простір для інших", – зазначив він.
Також, за словами глави держави, після візиту першої леді разом з українською делегацією до Республіки Корея відбувся перезапуск відносин між нашими державами.
Президент наголосив, що "українській "м'якій силі" вдається бути результативною".
"Перші леді та джентльмени держав хоч і не є політиками у загальноприйнятому сенсі, але часто знаходять такі аргументи, знаходять таку тональність, які політикам не доступні. І це спрацьовує", – підкреслив Зеленський.
Він також висловив переконання, що ментальне здоров'я стосується не лише медицини і терапії, а також потребує особливої уваги і нових підходів до роботи, нової соціальної політики і міжнародної взаємодії.
"Тема ментального здоров'я та державна увага до цієї теми - це значно більше, ніж про медицину, терапію і практики, які мають бути доступні в сучасному суспільстві. Особливо суспільстві, яке проходить найскладніше - війну. Це про те, що суспільство може, що повинно зробити, і про те, чого суспільству варто остерігатися", - сказав глава держави.
Він підкреслив, що ментальне, душевне навантаження - це один із найважчих багажів, які залишає війна і який не всі витримують.
"Ми знаємо з історії воєн, як такий багаж ставав тягарем і для людей, і для суспільства, руйнівним тягарем", - зауважив Президент.
Глава держави вважає, що війна - це виклик, який не зникає повністю навіть після закінчення бойових дій, а тліє, доки війна здатна бити по людях зсередини, доки через неї страждають і допоки болять втрати.
"Тому нікого не можна лишати наодинці з війною, її наслідками, із тим, що війна робить з розумом, з душею кожної людини. Кожне стерте російською артилерією місто і село в Україні відображене випаленими душами. Кожна загибель побратима у бою може стати прірвою між воїном і суспільством, яке просто живе своїм життя і не помічає", - наголосив Зеленський.
На його думку, ментальне здоров'я - це особливий напрямок, який потребує "особливого підходу, нової уваги і не лише уваги України, нових інституцій, нової галузі реабілітації, підготовки кадрів та поширення терапії, нової соціальної політики, нової міжнародної навіть не допомоги, а взаємодії, нових домовленостей, незмінної поваги до людей та більшого розуміння людей, незмінної щирості".
Як повідомлялося, у середу, 6 вересня у Києві відбувся третій Саміт перших леді та джентльменів під назвою "Ментальне здоров'я: стійкість і вразливість майбутнього". Саміт започаткований з ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської 2021 року.