Україні під час вступу до ЄС треба імплементувати близько 3000 актів європейського права - урядовець
Про це заявив гендиректор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков під час публічного обговорення "Вступ України до ЄС: українські та європейські експерти і політики про початок реальних переговорів", повідомляє кореспондент Укрінформу.
Урядовець нагадав, що Україна з власної ініціативи розпочала процес селф-скринінгу, і висловив переконання, що це був правильний крок, який вже зараз дозволяє підготуватися до майбутніх переговорів щодо вступу до ЄС.
«30 серпня завершився другий етап селф-скринінгу, ми отримали звіти від усіх органів влади – більше 80 органів влади було залучено у цей процес. За звітами по кожному переговорному розділу на сьогодні попередньо близько 3 тис. актів права Європейського Союзу підлягають імплементації в Україні», - сказав Ільков.
Він додав, що наразі Урядовий офіс узагальнює отримані звіти, частину з яких них треба буде допрацьовувати у діалозі з органами влади. Наступним кроком після рішення про старт переговорів про вступ України до ЄС, за словами гендиректора Урядового офісу, буде підготовка національної програми адаптації законодавства до Acquis communautaire (правової системи ЄС).
«Це дуже серйозний і складний процес, тому що, окрім складання просто формального списку актів, необхідно буде вирішити ще дуже багато питань і в частині посилення інституційної спроможності органів влади, і в частині запровадження механізмів, яким чином ці акти мають проходити у пріоритетному порядку і в парламенті, і в Кабінеті міністрів України. Тому, я думаю, це наша спільна робота, і після рішення про старт переговорів це буде наш наступний крок – підготовка цієї програми адаптації», - зазначив Ільков.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський очікує на рішення держав Європейського Союзу щодо початку у 2023 році переговорів про членство України в ЄС.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що у жовтні Україна не почує, що виконала всі сім рекомендацій Європейської комісії, але закриє повністю лише деякі з них. Водночас держава розцінює грудень 2023 року як останню нагоду для політичного рішення про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
Фото: Юридична газета