Вступ України в НАТО після завершення війни стане гарантією стійкого миру – Столтенберг

Вступ України в НАТО після завершення війни стане гарантією стійкого миру – Столтенберг

Укрінформ
Вступ України в НАТО після завершення війни стане гарантією тривалого та стійкого миру, щоб ця історія з нападом Росії не повторилася знову.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Нью-Йорку під час виступу з публічною лекцією в аналітичному центрі Council on Foreign Relations, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Той факт, що війна перебуває в активній стадії, не дозволяє запросити їх (українців – ред.) завтра або сьогодні. Дуже легко передбачати членство України, коли ця війна завершиться. Навіть якщо ми дуже хочемо бачити Україну як члена НАТО якомога швидше, ми усвідомлюємо, що це не те, що може відбутися зараз», - сказав Столтенберг.

Водночас, за його словами, варто дивитися далі цієї війни, бо коли вона завершиться, тим чи іншим шляхом, у найближчому або більш віддаленому майбутньому, буде важливим забезпечити, щоб ця історія не повторилася.

Генеральний секретар НАТО знову наголосив, що ця агресія Росії проти України розпочалася не торік, а набагато раніше, це тенденція російської поведінки протягом багатьох років. Спочатку відбулася окупації Криму, а вже за кілька місяців у 2014 році росіяни увійшли на Донбас. Тоді були укладені Мінські домовленості про припинення вогню, яке росіяни порушували знову й знову. І вже у 2022 році почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну. Тобто Росія крок за кроком намагалася захоплювати дедалі більше територій України, констатував він.

Читайте також: Столтенберг: Забезпечити перемогу України у війні – в інтересах США та НАТО

«Якщо зараз будуть завершені бої, ми маємо бути впевнені, що це дійсно буде зупинення війни. Це означає, що мають бути рамкові умови, які гарантуватимуть безпеку і територіальну цілісність, дотримання кордонів України. Безумовно, членство в НАТО є одним із шляхів, щоб цього досягти. Є також певні двосторонні домовленості. Але тим чи іншим шляхом є необхідність у гарантіях. Це означає, що це взаємопов’язані речі - членство в НАТО, завершення війни та забезпечення тривалого миру після війни», - наголосив керівник Альянсу.

Столтенберг зазначив, що надання Україні сучасної зброї західних зразків та відповідне тренування українських військовослужбовців дуже практично наближає Україну до членства в НАТО.

«Під час саміту у Вільнюсі… ми погодили дуже широку програму, яка допоможе забезпечити повну взаємосумісність Збройних сил України з силами НАТО. Для цього було виділено 500 мільйонів євро на рік. Це має забезпечити оперативну спроможність українських сил діяти разом із силами НАТО, що у дуже практичний шлях наближає їх до НАТО. Цьому сприяє також те, що ми надаємо Україні сучасне озброєння. Коли ми тренуємо їх для використання систем HIMARS або Patriot, бойових танків Leopard та літаків F-16, безумовно, це дозволяє Україні просуватися ближче до НАТО у дуже практичному вимірі», - Генеральний секретар НАТО.

Як повідомлялося, генсек НАТО бере участь у заходах тижня високого рівня Генасамблеї ООН, що відбувається 19-25 вересня у Нью-Йорку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-