ЄС підтвердив непохитну підтримку України та європейське майбутнє країн-кандидатів
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у документі, що був ухвалений за підсумками неформального засідання Європейської Ради.
«Сповнені рішучості взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку й оборону, та щоб допомогти Україні, ми наростили європейські спроможності. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну та її народ так довго, як це буде необхідним. Ми також підтверджуємо, що майбутнє країн-кандидатів та їх громадян полягає в Європейському Союзі», - наголошується у декларації неформального саміту.
Лідери країн ЄС зауважили, що пандемія та російська агресивна війна проти України випробували стійкість Європейського Союзу, підкреслили необхідність посилити його суверенітет та привели країни-члени до ключових рішень із захисту європейських народів та національних економік.
«Після зустрічі у Версалі ми діяли рішуче. Перед загрозою енергетичного шантажу ми значно скоротили нашу залежність та диверсифікували джерела енергії. Поставши перед більш жорстокими ланцюгами постачання та новими умовами в міжнародній співпраці, ми зміцнили власну економічну базу… Але більше має бути зроблено. Сьогодні у Гранаді ми обговорили ключові пріоритети та дії, що є необхідними для сильної, динамічної, конкурентоспроможної та гармонійної Європи у світі, що змінюється», - йдеться у підсумковому документі.
Зокрема, як наголосили лідери, на основі положень Стратегічного компаса Євросоюз буде зміцнювати оборонну готовність та інвестувати у розвиток відповідних спроможностей за рахунок розвитку технологічної та промислової бази.
«Ми також фокусуємо увагу на військовій мобільності, на стійкості в космосі, на протидії кібернетичним й гібридним загрозам, а також іноземним інформаційними маніпуляціям проти усього Європейського Союзу. Російська агресивна війна також ще більше підкреслила силу наших трансатлантичних відносин», - наголосили глави держав та урядів ЄС.
Як повідомлялося, сьогодні у Гранаді відбулося неформальне засідання Європейської Ради, під час якої європейські лідери обговорили майбутній розвиток та розширення Європейського Союзу.