Клімкін пояснив, чому до Києва приїхало військове керівництво США
Таку думку колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив в інтерв’ю «Радіо NV», передає Укрінформ.
«Тут якраз і про символіку, особливо після статті Байдена, яку зараз багато обговорюють. Як на мене, це не тільки знакова, а й програмна стаття. І одночасно до нас приїжджає американське військове керівництво… Це, до речі, дуже важливо, що вони (Остін і Каволі – ред.) разом. А в той же час на Близькому Сході працює американська дипломатія», - сказав Клімкін.
У цьому контексті він пояснив різницю між візитами високопосадовців США в Україну і на Близький Схід.
«Тут (в Україні – ред.) американці кажуть, що ми робимо акцент на військову складову, поки Путін не готовий припинити цю війну. А на Близькому Сході американці роблять акцент на дипломатію, хоча одночасно вони визнають право Ізраїлю на захист. Це, до речі, дуже відчутно зі статті Байдена», - зазначив колишній очільник МЗС.
Він додав, що візит Остіна і Каволі до Києва – «це символіка», але він має також і практичний аспект.
«Є можливість обговорити стратегію на найближчу перспективу - як політичну, так і військову, і є можливість просто відчути наміри наших американських друзів у контексті допомоги, яка голосуватиметься в Конгресі. У неї непростий шлях, ми всі знаємо, але дуже важливо почути, як саме військове керівництво США відчуває цю перспективу і стратегію», - зауважив ексміністр.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні до України з візитом прибув очільник оборонного відомства Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін. Разом з ним приїхав командувач Об‘єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал армії США Крістофер Каволі.
Президент США Джо Байден написав статтю для американського видання The Washington Post "США не відступляться від виклику Путіна і ХАМАСу", яка була опублікована 18 листопада. У ній американський лідер пояснив, чому важливо підтримувати Україну. На його переконання, це - інвестиція в безпеку США. Байден зазначив, що США надають Україні зброю та економічну допомогу, "щоб зупинити прагнення президента РФ Володимира Путіна до завоювань, перш ніж конфлікт пошириться далі".