Україні потрібні усі програми допомоги від США, щоб захиститися від атак Росії - Маркарова

Україні потрібні усі програми допомоги від США, щоб захиститися від атак Росії - Маркарова

Укрінформ
Україна розраховує, що Конгрес США знайде рішення щодо угоди про допомогу нашій державі, щоб мати змогу захиститися від атак Росії.

Про це в програмі Face The Nation телеканалу CBS News сказала посол України в США Оксана Маркарова, передає Укрінформ.

«Ми підготувалися завдяки великій підтримці з боку США, і ви вже бачите всі ці напади на Київ, на інші місця в Україні. Вони дуже схожі на минулорічні, але цього року вони поки не змогли спричинити відключення електроенергії на тривалий час, і це все тому, що ми разом так багато працюємо, і тому, що американці допомогли нам підготуватися до цього. І набагато дешевше запобігти цьому, ніж ремонтувати», - сказала вона.

Відео дня

Однак, за словами Маркарової, зараз в американському бюджеті вже не залишилось коштів на гуманітарну, фінансову, енергетичну підтримку України. Посол наголосила, що Україні потрібні усі програми допомоги від Сполучених Штатів.

«США купували (озброєння – ред.) в американських виробників тут, у США, як-от безпілотники, ракети та перехоплювачі для протиповітряної оборони, і я можу продовжувати, і ви не можете взяти це з програми PDA (програма президентських повноважень, Presidential Drawdown Authority – ред.). Вам потрібно звертатись до промисловості, щоб вони виробляли це», - наголосила вона.

Маркарова додала, що зараз уся увага прикута до Конгресу і Україна дуже сподівається, що американські законодавці зможуть знайти рішення.

«Я розумію важливість місцевих пріоритетів і розумію, наскільки важливі дискусії про кордон. Ми можемо лише молитися і сподіватися, що там буде рішення, і що угода, якої вони зможуть досягти, дозволить швидко ухвалити рішення також щодо підтримки України», - сказала посол.

Як пише Голос Америки, за програмою президентських повноважень (Presidential Drawdown Authority) PDA США надають зброю, яка вже є на їхніх складах. А Ініціатива сприяння безпеці України (USAI) фінансує довгострокові контракти на озброєння. Гроші на USAI витрачені всі, натомість за PDA Пентагон з'ясував, що завищив вартість зброї, надіслану Україні, на $6,2 мільярда. Це створило резерв у $4,6 мільярда, який повільно скорочується, однак на придбання нового озброєння для заміни старого залишається лише $1 мільярд.

Читайте також: У Сенаті США просунулися в переговорах щодо кордону для розблокування допомоги Україні - ЗМІ

Як повідомляв Укрінформ, Білий дім і Конгрес США намагаються досягти домовленості, яка передбачатиме надання військової допомоги двом союзникам Штатів, зокрема Україні, і водночас запобігання нелегальній імміграції через американо-мексиканський кордон.

Республіканці відмовилися схвалити фінансування України без додаткових заходів, спрямованих на зменшення кількості мігрантів, які намагаються нелегально перетнути кордон США. Це призвело до складних переговорів між Білим домом і Конгресом, у яких поєдналися не пов'язані між собою питання. Байден заявив, що буде готовий піти на значні поступки в питанні безпеки кордонів.

Палата представників, у якій більшість становлять республіканці, припиняє роботу 14 грудня у зв’язку з різдвяними канікулами, як і Сенат, де превалюють демократи. Рішення про допомогу Україні має бути ухвалене обома палатами й підписане президентом США.

Минулого тижня спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон відмовився підтримати заклик лідера демократів у Сенаті щодо продовження на тиждень роботи обох палат Конгресу для ухвалення додаткового фінансування перед Різдвом.

У Білому домі назвали це відмовою від кроків, життєво важливих для національної безпеки США.

Президент України Володимир Зеленський 12 грудня провів зустріч зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном у Вашингтоні. Обидва лідери позитивно оцінили результати переговорів. Водночас Зеленський зауважив, що важливішими будуть результати, ніж запевнення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: