НАТО досі не має стратегії щодо України через хибну оцінку Росії - Огризко

НАТО досі не має стратегії щодо України через хибну оцінку Росії - Огризко

Укрінформ
Північноатлантичний альянс досі не має стратегії щодо України через хибну оцінку дій, намірів і можливостей Росії, яка шантажує НАТО ядерною зброєю.

Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко під час круглого столу на тему: "30 років приєднання України до Програми НАТО "Партнерство заради миру", який пройшов в Укрінформі.

Дипломат розповів, що ще у 1992 році поставив одному з керівників МЗС Німеччини пряме запитання, коли Україна буде членом НАТО і ЄС, і отримав "дуже просту конкретну відповідь", що стосовно країн Балтії таке рішення прийнято, а щодо України – ні.

"Це рішення не прийнято упродовж 30 років аж до сьогоднішнього дня... Чому так сталося? Моя відповідь полягає в тому, що наші натовські друзі були в полоні того, що їм нав'язували з Росії з одного боку, а з другого – того, що самі натовські друзі вигадали про Росію", – сказав Огризко.

У цьому контексті він нагадав, як обіцянки президента РФ Бориса Єльцина були спростовані подальшими діями влади Росії у Москві під час розстрілу російського парламенту, у Чечні, Грузії і потім в Україні, однак адекватної реакції НАТО це не зустріло.

"Тому, коли ми підбиваємо підсумки нашої взаємодії з НАТО, я думаю, ми повинні сказати, що, на превеликий жаль, стратегії у НАТО відносно України як не було, так і немає. Чому? Тому що, по-перше, позиція була абсолютно неправильна відносно сутності самої Росії – не побачили, що там сформувався фашистський режим... А по-друге, НАТО, яке має десятикратну перевагу в економіці і у військовій сфері, боїться Росії, тому що божевільний (заступник голови Радбезу Росії – ред.) Медведєв каже, що ми вас закидаємо ядерними бомбами", – зазначив ексміністр.

Огризко спрогнозував, що з таким підходом ми, на жаль, "ніколи не матимемо миру бодай у північноатлантичному просторі".

Читайте також: Експерт назвав три ключові пункти програми НАТО про партнерство з Україною

"Я думаю, що нашим натовським друзям треба нарешті опускатися з хмар на землю, приймати жорсткі і складні рішення, бо путінський фашистський режим розуміє лише одну логіку – лоігку сили. Мені здається, що нашим натовським друзям треба нарешті до цього впритул підійти", – підсумував ексглава МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, союзники по НАТО почали підготовку до ювілейного Вашингтонського саміту Альянсу у липні поточного року. Радник з національної безпеки Сполучених Штатів Джейк Салліван наголошував, що одним із головних його питань буде продовження підтримки України у її боротьбі проти російської агресії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-