Увесь діалог із НАТО зводиться до прохань «вести себе спокійно» на саміті у Вашингтоні - Стефанішина
Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на XVI Київському безпековому форумі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми поки що не знайшли тієї людини серед усіх країн-союзників і штаб-квартири, з якою ми могли б про це говорити по-справжньому. Тобто зараз весь діалог із союзниками з штаб-квартири зводить до: «Будь ласка, ведіть себе спокійно на Вашингтонському саміті, тому що ми не знаємо, який буде твіт Трампа після зустрічі лідерів». Це якщо дуже коротко», – сказала вона.
Стефанішина зауважила, що Україна не говорить про членство в НАТО, а про запрошення, як юридично зобовʼязуючий формат, який гарантуватиме членство в Альянсі. Водночас, на її думку, союзники не думають, що НАТО має механізми, які дозволять захистити Україну або політично її підтримати, тоді як запрошення є юридичною гарантією, що за спиною союзників, за спиною України не буде ніяких перемовин.
«Я думаю, що самі союзники не вірять зараз у НАТО», – наголосила урядовиця.
Стефанішина також пояснила, що Україна та члени Альянсу мають різне сприйняття самітів лідерів: «Це нетворкінґ, умовно кажучи, тому нас закликають «не псувати атмосферу», тому це рішення може бути ухвалено в будь-який момент, нам не потрібно чекати зібрання лідерів, але, звичайно, у нас сьогодні немає візаві, з яким можна вести навіть цей діалог».
Ключовимми противниками запрошення України до НАТО віцепремʼєрка називає Сполучені Штати та Німеччину і зараз США не дають можливості діалогу навіть розвиватися.
На уточнююче запитання, як розвивається діалог з Америкою Стефанішина відповіла: «Ніяк. Вони теж готуються до Вашингтонського саміту і ми готуємося, але якось разом не виходить».
Як повідомлялося, наступний саміт Організації Північноатлантичного договору відбудеться у липні 2024 року у Вашингтоні.
Президент Володимир Зеленський у виступі перед дипломатами 22 грудня заявив, що ефективна підготовка до Вашингтонського саміту - це одна з ключових цілей 2024 року.
Фото: ksf.openukraine.org