Зеленський і Габек обговорили потреби України в ППО та спільні оборонні проєкти з Німеччиною
Як передає Укрінформ, про це глава Української держави повідомив під час традиційного відеозвернення.
«Сьогодні мав нагоду подякувати Німеччині. Із візитом в Україні зараз Роберт Габек, віцеканцлер німецького уряду. Ми особливо цінуємо лідерство Німеччини, яке допомагає не лише нам в Україні захищати життя, а й усій Європі – зберігати саме таку Європу, яка вміє бути мирною, вміє бути правовою, вміє дбати про людей. Німеччина зараз – серед світових лідерів у підтримці нашого захисту. Ми обговорили, що саме потрібно, щоб справді достойно відповісти на всі безпекові виклики цього року, на те, до чого готуються російські терористи», - сказав Зеленський.
Він зазначив, що під час зустрічі йшлося про ситуацію на фронті, потреби України в ППО та економічні виклики. Особливу увагу сторони приділили спільним виробничим проєктам, щоб оборонні виробництва дали більше сили двом країнам і спільній безпеці всієї Європи.
«Готуємо конференцію в Німеччині щодо відновлення України, нашу таку спеціальну двосторонню роботу, і цей формат домовилися зробити сфокусованим, зокрема, на ОПК – на виробництві, на енергетиці – на відновленні, на ППО. Результат, як і завжди з Німеччиною, буде!» - запевнив глава держави.
Як повідомили у пресслужбі Президента, Зеленський високо оцінив всебічну підтримку України з боку ФРН у боротьбі з російською агресією. Зокрема, він відзначив допомогу регіонам.
«Загалом я хотів би подякувати Німеччині та всьому німецькому суспільству за дуже вагому підтримку України протягом усього часу повномасштабної війни, у період усіх цих викликів», – наголосив Президент.
Зеленський поінформував про посилення російського ракетного терору проти нашої країни. Окремо зосередилися на тому, що важливо й надалі зміцнювати протиповітряну оборону України сучасними системами західного виробництва.
«Рішення ФРН щодо підтримки нас новою системою Patriot важко переоцінити. Захист неба – наш пріоритет сьогодні», – сказав Глава держави.
Під час зустрічі обговорили відновлення енергетичної інфраструктури після російських ракетних ударів, а також шляхи залучення німецької допомоги для якнайшвидшого ремонту пошкоджених електростанцій.
Як повідомляв Укрінформ, з початку повномасштабного вторгнення Україна отримала від Німеччини допомоги на 32,2 млрд євро.
Фото: ОП