Україна та Польща розпочинають офіційні перемовини щодо тексту безпекової угоди

Україна та Польща розпочинають офіційні перемовини щодо тексту безпекової угоди

Укрінформ
Україна та Польща 24 травня розпочинають офіційні перемовини щодо тексту угоди про гарантії безпеки між державами.

Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час спільного брифінгу з Маршалком Сенату Польщі Малгожатою Кідава-Блонською, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні дуже важливий день в історії відносин наших держав. Сьогодні ми розпочинаємо офіційні перемовини щодо тексту угоди про гарантії безпеки між Україною і Польщею», - поінформував він.

За його словами, сторони прагнуть, щоб ця угода була максимально амбітною.

Спікер українського парламенту також повідомив, що під час зустрічі зі своєю польською колегою обговорили усі питання, які стосуються співпраці між двома державами: оборони, захисту України, питання, пов'язані з формуванням міжнародно-компенсаційного механізму, а також питання співпраці між парламентами.

Крім цього, Стефанчук висловив слова вдячності за активну участь Польщі в підтримці Української держави та Формули миру Президента Зеленського, а також за участь на найвищому рівні Польщі в Саміті миру, який відбудеться в Швейцарії 15-16 червня цього року.

Як додав Стефанчук у Фейсбуці, обговорювалася також європейська та євроатлантична інтеграція України.

За його словами, візит маршалка в Україну є свідченням беззаперечної підтримки польським народом боротьби українців проти російського агресора.

Сторони обговорили безпекову ситуацію. Стефанчук підкреслив, що Росія не припиняє терор, і Україна потребує військової підтримки.

Голова Верховної Ради окреслив пріоритети, серед яких додаткові системи протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби, боєприпаси, бронетехніка, дрони й антидронові системи, далекобійні ракети.

Стефанчук подякував Польщі за незмінну підтримку України на шляху до членства в Європейському Союзі та НАТО.

«Це два визначальні для України напрямки. У частині європейської інтеграції зазначив, що Україна виконала чотири кроки, визначені Єврокомісією у Пакеті розширення. І зараз вкрай важливе якнайшвидше схвалення переговорної рамки», - зауважив він.

Також Стефанчук висловив вдячність за підтримку створення Міжнародного компенсаційного механізму збитків, завданих Україні російською агресією.

«Важливо, аби агресор поніс відповідальність за розпочату агресію, зокрема за рахунок конфіскації всіх заблокованих активів РФ із подальшою їх передачею Україні», - наголосив Стефанчук.

Читайте також: Стефанчук та голова парламенту Сербії обговорили участь у Саміті миру

Як повідомляв Укрінформ, Україна уклала вже дев’ять двосторонніх безпекових угод: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією. Цей документ підписують на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України.

Фото: Ruslan Stefanchuk/FB

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-