Комісія ООН закликає надати інформацію та документи про порушення прав людини внаслідок вторгнення РФ

Комісія ООН закликає надати інформацію та документи про порушення прав людини внаслідок вторгнення РФ

Укрінформ
Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні запрошує подавати інформацію та документи безпосередньо від постраждалих, їхніх родичів та свідків злочинів, повʼязаних із сексуальним насильством та обстрілами інфраструктури.

Про це йдеться у повідомленні Організації Об’єднаних Націй, передає Укрінформ.

Зазначається, що Комісія готує доповідь Генеральній асамблеї ООН на 79-й сесії у жовтні 2024 року і всеосяжний звіт Раді з прав людини на 58-й сесії у березні 2025 року в рамках свого третього мандата.

Вона зацікавлена в інформації безпосередньо від постраждалих, їхніх родичів та свідків, які можуть надати інформацію про катування й сексуальне та гендерно зумовлене насильство щодо будь-яких осіб незалежно від віку та статі. У цьому контексті Комісія зацікавлена в подальшому розумінні організації місць тримання під вартою, де постійно відбувалися катування, та які силові структури/служби застосовували катування або віддавали накази про це.

Комісія також зацікавлена в інформації про безпосередні й довгострокові наслідки нападів на енергетичну інфраструктуру для цивільних осіб, зокрема, у сфері охорони здоров'я та освіти.

З метою збереження безпеки та конфіденційності поданої інформації рекомендується надсилати подання через спеціальну електронну адресу, створену Комісією з цією метою: ohchr-submission-coiukraine@un.org

Звʼязатися з Комісією з приводу подання інформації можливо за допомогою: coi-ukraine@un.org

Комісія ООН запрошує надсилати інформацію до 1 серпня 2024 року. Вона зазначає, що не вся інформація, що надсилається, обов'язково відображається у звітах.

Читайте також: Більшість країн і керівництво РЄ хочуть запуску спецтрибуналу за злочини РФ - міністр Британії з питань

Окремо наголошується, що орган приділяє надзвичайне значення захисту джерел інформації, зокрема дотримується конфіденційності та принципу “не нашкодь” (не ставити під загрозу життя, безпеку, свободу та добробут постраждалих, свідків та інших осіб, які співпрацюють). Особисті дані осіб, які співпрацюють, можуть бути розкриті лише за наявності їхньої згоди, а використання наданої інформації відбувається відповідно до їхніх висловлених побажань.

Як повідомлялося, Незалежну міжнародну комісію з розслідування порушень в Україні було створено Радою ООН з прав людини у 2022 році для розслідування всіх ймовірних порушень та утисків прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права, а також пов'язаних із ними злочинів у контексті агресії Російської Федерації проти України. До складу комісії входять Ерік Мьосе (голова), Пабло де Грейф та Врінда Ґровер.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-