«Мирна» позиція Китаю зумовлена очікуванням, хто переможе у війні - Кулеба
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час сесії запитань і відповідей у ході презентації книги «Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України й світу», повідомляє кореспондент Укрінформу
Глава української дипломатії зауважив, що в Україні дуже погано розуміють Китай, і він теж не претендує на стовідсоткове розуміння. Водночас, за словами Кулеби, Китай нікуди не поспішає з однієї простої причини – для нього дуже важливо, чим закінчиться війна Росії проти України.
«Бо якщо вона закінчиться перемогою України, то подальші дії Китаю будуть скуті. А якщо ця війна закінчиться навіть не перемогою, а нав’язуванням Росією її стратегічної ініціативи, тобто коли вони роками будуть отак потроху наступати, а ми – потроху відбиватимемося попри всю допомогу, яку ми отримуємо, тоді, навпаки, це розв’язує руки Китаю», - зазначив Кулеба.
За його словами, в Китаї зараз дивляться на реальний потенціал дій Заходу і «дуже уважно все рахують».
«У Китаї зараз окремі теми офіційних урядових досліджень – на що здатна країна, яка захищається проти набагато більшого сусіда і ядерної держави, і на що здатні партнери такої країни. І в кінці вони вийдуть на висновки. Тому зараз, якщо коротко, вони перебувають у позиції «Ми за мир, за все добре проти всього поганого». Але в цієї позиції є набагато ширша логіка, яка зрештою, визначить долю світу», - спрогнозував міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 2 червня Президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками іноземних ЗМІ на полях конференції «Діалог Шангрі-Ла» заявив, що Україна без позитиву сприймає той факт, що Китай не братиме участь у Глобальному саміті миру в Швейцарії.
Окрім цього, Зеленський зазначив, що Китай працює над тим, щоб країни не приїжджали на саміт, а також заявив, що за підтримки Росії з боку КНР війна буде довшою.
Своєю чергою в Китаї заявили, що ніколи «не роздмухували і не розпалювали вогонь» російсько-української війни, а всі зусилля, спрямовані на підтримку мирних заходів, мають бути визнані.