Саміт НАТО у Вашингтоні розгляне щорічну допомогу для України на €40 мільярдів - Столтенберг

Саміт НАТО у Вашингтоні розгляне щорічну допомогу для України на €40 мільярдів - Столтенберг

Укрінформ
Союзники по НАТО у Вашингтоні мають погодити довгострокову військову допомогу для України на рівні, що був досягнутий з початку російського вторгнення. З 2022 року Україна отримувала від країн Альянсу військове обладнання на суму до 40 мільярдів євро щорічно.

Про це сьогодні у Ризі під час спільної пресконференції за участі президента Латвії Едгарса Рінкевичса і президента Польщі Анджея Дуди за підсумками саміту НАТО в форматі В9 заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Очікую, що на саміті НАТО союзники приймуть рішення надалі зміцнювати стримування й оборону та погодять більшу координуючу роль у тренуванні та оснащенні для України, а також візьмуть на себе довгострокові фінансові зобов’язання. З початку повномасштабного російського вторгнення в 2022 році союзники надавали близько 40 мільярдів євро військової допомоги кожного року. Ми маємо продовжувати цей рівень підтримки так довго, як буде необхідним. Надійна довгострокова підтримка надішле чітке послання президенту Путіну, що він не зможе нас «перечекати» - заявив Єнс Столтенберг.

Читайте також: Путін має зрозуміти, що Україна стала частиною трансатлантичного простору - президент Фінляндії

Він зауважив, що країни В9 (Балтійського регіону – ред.) відіграють критично важливу роль у зміцненні системи стримування й оборони Альянсу, приймають на своїй території 8 багатонаціональних бойових груп НАТО. Ці країни значно підвищили готовність власних збройних сил та залишаються серед лідерів у підвищенні оборонних витрат. Ці ж країни перебувають на передових позиціях з підтримки України.

Читайте також: Польща на саміті у Вашингтоні говоритиме про членство України в НАТО - Дуда

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Ризі відбувся саміт союзників по Альянсу в форматі В9, учасники якого обговорили поточну ситуацію та шляхи зміцнення безпеки в Балтійському регіоні.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-