Єврорада підтвердила непохитну підтримку України - підсумковий документ саміту

Єврорада підтвердила непохитну підтримку України - підсумковий документ саміту

Укрінформ
Глави держав та урядів країн ЄС за підсумками зустрічі у Брюсселі висловили непохитну рішучість продовжувати політичну, економічну, фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку України.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у підсумковому документі саміту від 27 червня, оприлюдненому Єврорадою.

«Європейська рада нагадує свої попередні висновки щодо продовження підтримки незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та підтверджує непохитні зобов’язання Європейського Союзу з надання подальшої політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки Україні та її народу так довго та інтенсивно, скільки буде необхідно. Росія не має перемогти», - підкреслюється в документі.

Лідери країн ЄС рішуче засудили дії Росії з ескалації війни, зокрема посилення російських атак проти мирного населення, проти цивільної та критичної інфраструктури України, особливо в енергетичному секторі.

Читайте також: Мецола: Новий склад Європарламенту продовжить курс на розширення ЄС та підтримку України

«Оскільки Україна здійснює своє законне право на самооборону, Європейська рада закликає збільшити постачання військової допомоги для України. Зокрема, системи протиповітряної оборони, боєприпаси та ракети є терміново необхідними, щоб захистити населення України та критичну енергетичну інфраструктуру», - наголошується в резолюції саміту.

У цьому контексті Європейська рада проаналізувала роботу, виконану в плані надання військової підтримки Україні, та наголосила на необхідності нарощування цих зусиль. Лідери країн ЄС закликали Раду ЄС (як виконавчий орган – ред.) швидко завершити роботу навколо заходів, що передбачені в рамках Європейського фонду миру, що має дозволити інтенсифікувати поставки військової допомоги Україні.

«Європейська рада вітає прогрес у реалізації ініціатив, що були започатковані кількома країнами-членами щодо (поставок) боєприпасів та ракет, винищувачів, засобів протиповітряної оборони, забезпечення навчання, та закликає надалі посилювати та інтенсифікувати їх. Для того, щоб краще відповісти на потреби українських військових у тренуванні, Європейський Союз готовий надалі збільшити спроможність Військової допоміжної місії ЄС для України (EUMAM Ukraine)», - йдеться у документі.

Глави держав та урядів країн ЄС також привітали підписання вчора безпекових зобов’язань між Україною і ЄС, а також двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-членами Євросоюзу.

«Європейська рада вітає Спільні безпекові зобов’язання, що були укладені між Європейським Союзом і Україною, як і подальші двосторонні угоди з безпеки, що були укладені з Україною та країнами-членами та партнерами. Військова підтримка та безпекові зобов’язання ЄС будуть виконуватися за повної поваги до політики певних країн-членів з безпеки й оборони, та з урахуванням безпекових та оборонних інтересів всіх країн-членів», - йдеться у заяві.

Читайте також: Вступ до Євросоюзу: Рада ЄС погодила початок переговорів з Україною і Молдовою

Лідери ЄС також привітали підсумки Саміту миру, що відбувся у Швейцарії 15-16 червня.

«Європейський Союз та його країни-члени докладатимуть всіх зусиль для досягнення найширшої міжнародної підтримки, особливо зі сторони ключових країн та економік, що розвиваються, для досягнення широкого, справедливого та тривалого миру на основі принципів Хартії ООН та міжнародного права, відповідно до ключових принципів та завдань української Формули миру», - зазначається у висновках Європейської ради.

Як повідомлялося, у четвер, 27 червня, Європейська рада розглянула продовження військової, фінансової, економічної та політичної підтримки України та обговорила це питання з Президентом Володимиром Зеленським. Другий блок тем на саміті стосувався вирішення інституційних питань, зокрема, визначення стратегічного порядку денного ЄС на наступні п’ять років та номінації на ключові керівні посади в ЄС людей, які будуть здатними виконати завдання стратегічного розвитку Європейського Союзу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-