У Гаазі обговорили створення комісії з розгляду заяв щодо компенсації від РФ

У Гаазі обговорили створення комісії з розгляду заяв щодо компенсації від РФ

Укрінформ
У нідерландській Гаазі закінчили роботу першої підготовчої зустрічі по міжнародному інструменту для створення комісії з розгляду заяв для України в рамках відшкодування збитків через агресію Росії.

Як повідомляє Укрінформ, про це заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра написала у Фейсбуці.

“Я мала честь відкрити захід і вкотре наголосила на необхідності пришвидшення притягнення росії до відповідальності: росія має заплатити за свої злочини і компенсувати всі збитки! Засідання розпочали з хвилини мовчання, присвяченої пам’яті постраждалих від останніх нелюдських обстрілів українських міст. Під час виступів учасники висловлювали обурення щодо чергових жахливих російських злочинів і відданість подальшій роботі з притягнення росії до відповідальності”, - написала вона.

Також Мудра зазначила, що “за результатами роботи ми досягли згоди щодо основних принципів роботи майбутньої комісії і поставили мету запустити її до кінця наступного року. Цьому передуватиме велика робота по узгодженню, прийняттю і ратифікації нового міжнародного інструменту, перший проєкт якого вже був презентований для обговорення”.

Читайте також: Ракетний удар по Києву: у лікарнях залишаються 33 дорослих і 6 дітей з «Охматдиту»

За її словами, з перших днів повномасштабного вторгнення зібрали кращих українських світових юристів, дипломатів і політиків для розробки міжнародного механізму компенсації.

“Вже у листопаді отримали перші результати — Генеральна Асамблея ООН визнала, що росія має заплатити за збитки і рекомендувала створити міжнародний компенсаційний механізм. Це рішення ГА ООН заклало основу для одного з ключових положень п. 7 Формули Миру Президента Зеленського – відшкодування збитків”, - сказала Мудра.

Вона також пояснила, що Міжнародний компенсаційний механізм складатиметься з трьох елементів: Реєстру збитків, комісії з розгляду заяв та компенсаційного фонду.

“Перший елемент — Реєстр збитків – був заснований в травні 2023 Радою Європи, і у квітні цього року він почав приймати заяви по першій з 44 категорій. Наступні 12 категорій будуть запущені найближчим часом – слідкуйте за новинами на сайтах та в соцмережах Реєстру збитків та Мінʼюсту”, - зазначила Мудра.

Вона наголосила, що робота з притягнення Росії до відповідальності триває.

“Попри те, що міжнародні процеси зазвичай вкрай повільні, ми задали чудовий темп і впевнено рухаємось до результату – відновлення справедливості для всіх, хто постраждав від російської агресії проти України, покарання агресора та відбудова України. А також чітке повідомлення світу, що росія є агресором і вона заплатить за свої злочини”, - написала вона.

Мудра також зазначила, що у зустрічі взяли участь представники 51 країни з усіх континентів, ЄС і Ради Європи.

Як повідомляв Укрінформ, компенсаційний механізм, який має зобов'язати Російську Федерацію до компенсацій Україні, планується розмістити у Нідерландах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-