Сейм Польщі засудив геноцид кримських татар в 1944 році

Сейм Польщі засудив геноцид кримських татар в 1944 році

Фото, відео
Укрінформ
Нижня палата парламенту Польщі (Сейм) ухвалила у п’ятницю резолюцію, якою засудила геноцид кримських татар радянською владою в 1944 році.

За прийняття резолюції голосували 414 депутатів польського парламенту, 16 виступили проти, двоє утрималися, передає кореспондент Укрінформу.

“Депортація кримських татар з Криму в 1944 році і її наслідки була геноцидом проти кримськотатарського народу”, - зазначається в резолюції.

Як додається, пам'ять про жертви геноциду кримськотатарського народу щороку вшановується в Україні 18 травня.

У резолюції “У справі вшанування жертв геноциду здійсненого проти кримських татар” зазначається, що 18 травня 1944 року керівництво СРСР розпочало депортацію кримських татар з Кримського півострова. Тоді упродовж трьох днів до товарних вагонів загнали майже 200 тис. людей, яких в нелюдських умовах було вивезено до Центральної Азії і до Сибіру. У ході депортації померли 8 тис. людей, ще 45 померли після приїзду до місць призначень. Після депортації радянська влада систематично знищувала кримськотатарську спадщину Криму, і лише наприкінці 80-х років минулого століття кримські татари змогли повернутися на захоплену росіянами землю.

“Анексія Криму в 2014 році була одним з першим акордів війни Росії проти України, і є порушенням принципу територіальної цілісності і значним порушенням міжнародного права і Статуту ООН. Звертаючи увагу на резолюцію Сейму Польщі з квітня 2022 року про засудження злочину геноциду на території України, звертаємо увагу, що систематичне і добре продумане насильство російською армією проти цивільних громадян України має ознаки геноциду”,- наголошується в резолюції.

Як підкреслюється, Сейм Польщі “вчергове засуджує неспровоковану, нелегальну, повномасштабну збройну агресію Росії проти України і закликає міжнародну спільноту притягнути російську владу до відповідальності за злочин агресії і поставити винних перед Міжнародним трибуналом у Гаазі”.

Читайте також: Неїжпапа і Джемілєв обговорили депортацію кримських татар 1944 року та нинішні утиски Росії

Наголошується, що в 2014 році РФ безправно анексувала Крим і приступила до систематичного переслідування кримських татар. В 2016 році Росія за фальшивими звинуваченнями заборонила діяльність Меджлісу. Десятки кримськотатарських діячів, зокрема багаторічний голова Меджлісу Мустафа Джемілєв знову були вигнані зі своїх земель, інші на багато років опинилися в російських в’язницях.

Під час голосування за резолюцію у залі засідань Сейму була присутня українська делегація, зокрема, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, народний депутат України Микола Княжицький.

Як повідомляв Укрінформ, 28 червня з російського полону повернули десятьох цивільних, серед них - Наріман Джелял, який був захоплений росіянами у Криму ще у 2021 році.

Фото: Скріншоти з прямої трансляції засідання Сейму Польщі та Юрія Банахевича

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-