Ратифікація Римського статуту дає Україні кращий довгостроковий захист - екссуддя МКС
Про це він сказав у коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі.
“Це важливий крок як для МКС, так і для України. Хоча Україна прийняла юрисдикцію Суду, і, таким чином повна ратифікація не матиме великого значення на практиці в короткостроковій перспективі, це дає Україні кращий довгостроковий захист, оскільки майбутнє є невизначеним, навіть після закінчення нинішньої війни”, - сказав він.
За його словами, ратифікація Римського статуту має змусити РФ діяти обережніше.
“Це має змусити Росію діяти більш обережно, але оскільки зараз Росія не має серйозних намірів щодо дотримання ні міжнародного кримінального, ні гуманітарного права, це, ймовірно, буде ефективним тільки тоді, коли в Росії відбудеться зміна режиму і, сподіваюся, буде встановлено більш зрілий та менш бездумно агресивний уряд. Тим часом Україні необхідно працювати над повноправним членством в НАТО, як Фінляндія та Швеція”, - зазначив він.
Відповідаючи на запитання, коли може розпочатися судовий процес щодо російських злочинів в Україні, Моррісон зауважив, що “МКС не проводить заочних судових розглядів, тому необхідно спочатку заарештувати тих, кому висунуто звинувачення”.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.
Римський статут набере чинності для України у перший день місяця, який настає після 60-го дня з дати здачі на зберігання генеральному секретарю Організації Об’єднаних Націй ратифікаційної грамоти.
Документ про ратифікацію Римського статуту передбачає, що Україна не визнаватиме юрисдикцію Міжнародного кримінального суду з воєнних злочинів протягом 7 років, якщо йтиметься про українських громадян.
Фото: ICC