
Криміналізація кіберагресії як шанс на друге життя для Римського статуту
Що дасть змогу Україні започаткувати рух для оновлення міжнародного права
04 лютого 2025
Що дасть змогу Україні започаткувати рух для оновлення міжнародного права
23 січня 2025
Бюро асамблеї держав-учасниць Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) висловило свою стурбованість рішенням Палати представників Конгресу США запровадити санкції щодо посадовців МКС, які видали ордер на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
01 січня 2025
Україна в інтересах національної безпеки зупинила транзит російського газу. Головком Сирський: втрати ворога на Курському напрямку понад 38 тисяч осіб
Україна стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) та від 1 січня 2025 року отримує такі ж права, як інші держави, тобто стає повноцінним членом МКС, зокрема, може брати участь у виборах, пропонувати поправки тощо.
06 грудня 2024
Ратифікація Римського статуту МКС стала найбільшою реформою цього періоду
05 грудня 2024
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкти щодо кримінальної відповідальності за міжнародні злочини.
02 грудня 2024
Україна на 23-й сесії Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду (МКС) має право бути присутньою як спостерігач, а повноправно взяти участь у роботі Асамблеї зможе, коли стане державою-учасницею, тобто після 1 січня 2025 року.
Голова Асамблеї держав-учасниць МКС Пайві Каукоранта на відкритті 23-ї сесії Асамблеї держав-учасниць МКС привітала Україну з тим, що вона стає 125-ю державою-учасницею.
27 листопада 2024
З-поміж реформ експерти найвище оцінили ратифікацію Римського статуту
22 листопада 2024
Прокурор МКС Карім Хан закликав всі країни-учасниці виконувати свої зобов'язання щодо Римського статуту та зважати на видачу ордерів на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, колишнього міністра оборони Йоава Галланта та командувача військовим крилом ХАМАС Мухаммеда Діаба Ібрагіма аль-Масрі.
25 жовтня 2024
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра передала у пʼятницю до секретаріату ООН ратифікаційну грамоту стосовно долучення України до Римського статуту, що означатиме повноправну участь країни в Міжнародному кримінальному суді.
22 жовтня 2024
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв’язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
09 жовтня 2024
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра заявила, що Верховна Рада ухвалила важливий законопроєкт, який завершує процедуру ратифікації Римського Статуту.
20 вересня 2024
Євросоюз закликає усі держави-учасниці Римського статуту дотримуватися своїх зобов’язань та виконувати видані Міжнародним кримінальним судом ордери на арешт, у тому числі стосовно Путіна.
12 вересня 2024
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду (МКС) Карімом Ханом, під час якої наголошувалося, що вкрай важливо не допустити ігнорування рішень суду щодо ордерів на арешт російських воєнних злочинців.
11 вересня 2024
Система права має працювати так, щоб Римський статут, зокрема ордер Міжнародного кримінального суду, який був виданий стосовно Володимира Путіна, обмежили його і забезпечили його ізоляцію.
Міжнародний кримінальний суд повинен боротися за справедливість в Україні, адже інакше інші держави дивитимуться на нього як на шахрая, що дає порожні обіцянки.
03 вересня 2024
Європейський Союз "узяв до уваги" візит Володимира Путіна в Улан-Батор і шкодує, що Монголія як держава-учасниця Римського статуту не виконала своїх зобов'язань щодо його арешту.
02 вересня 2024
В контексті оголошеного візиту президента РФ до Монголії, Європейський Союз заявив про підтримку рішень Міжнародного кримінального суду та нагадав Монголії про обов’язки країни-учасниці Римського статуту щодо виконання рішень МКС, зокрема, виконання ордеру МКС на арешт Путіна.
29 серпня 2024
Глава Росії Володимир Путін 3 вересня вирушить з офіційним візитом до Монголії. Це його перший візит в країну, яка ратифікувала Римський статут.
25 серпня 2024
Водночас не зникає актуальність у заснуванні Міжнародного трибуналу щодо агресії Росії проти України
24 серпня 2024
Сьогодні Україна відзначала День Незалежності. Президент Зеленський підписав закон про ратифікацію Римського статуту. В Україну з російського полону повернули 115 військових
Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.
23 серпня 2024
Через розповсюдження фейків про Римський статут Україні довелося йти на компромісне рішення під час його ратифікації.
Україна очікує від Міжнародного кримінального суду нових ордерів на арешт російських політиків та військових у справах щодо злочинів, скоєних на території України.
21 серпня 2024
Верховна Рада ратифікувала Римський статут. В результаті атаки ГУР по аеродрому «Саваслейка» 16 серпня були знищені три ворожі літаки і п'ять пошкоджені
Ратифікація Римського статуту Україною є важливим сигналом, який зміцнює міжнародне право та Міжнародний кримінальний суд.
Ратифікація Україною Римського статуту надасть державі можливість впливати на розробку змін до Римського статуту, які, зокрема, пов’язані зі створенням трибуналу та притягненням російських злочинців до відповідальності.
Британський юрист, екссуддя Міжнародного кримінального суду (МКС) Говард Моррісон заявив, що ратифікація Римського статуту є важливим кроком і дає Україні кращий довгостроковий захист.
Після ратифікації Римського статуту Україна матиме голос при прийнятті рішень, які визначають роботу Міжнародного кримінального суду.
реклама