Апелювання України до Будапештського меморандуму у випадку зі США може спрацювати - експерт

Апелювання України до Будапештського меморандуму у випадку зі США може спрацювати - експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Апелювання України до Будапештського меморандуму для отримання реальних гарантій безпеки у випадку із США може спрацювати і з огляду на «будапештський синдром» старшого покоління американської дипломатії, і через потребу Джо Байдена гідно завершити кар’єру.

Таку думку експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв висловив у коментарі Укрінформу.

«Насправді апелювання до Будапештського меморандуму, з одного боку, на старше покоління американських дипломатів, які в першу чергу будуть ухвалювати стратегічні рішення, може вплинути доволі болісно – це як наступити їм на мозоль. Але з огляду на те, що Україна зараз мусить просувати складні рішення і, дипломатично кажучи, має бути «незручною», це цілком доцільно. Мені здається, це може вплинути в позитивному контексті», - сказав Краєв.

За його словами, у досвідчених американських дипломатів, які працювали за часів ухвалення цього меморандуму, досі існує так званий «будапештський синдром», бо насправді це найбільша політична і навіть геополітична поразка США з часів закінчення Холодної війни.

«Це показало, що Сполучені Штати не можуть виконувати свої зобов’язання ані перед партнерами, ані перед державами, які вони до того примусили поступитися певними національними інтересами», - зауважив експерт.

Він також привернув увагу до того, що наразі президент Байден поспішає ухвалити якомога більше рішень.

«Питання екології, транспорту, енергетики, помилування власного сина, рішення по Близькому Сходу і Тайваню – все іде дуже швидко. Тому ми, умовно кажучи, натякаємо чинній адміністрації, що тут також необхідні швидкі рішення, бо свого часу ви не ухвалили правильних рішень і не зробили з того висновків, тож зараз вам треба це «розхльобувати», - аргументував Краєв.

Він уточнив, що, на його думку, з боку України це, скоріше апеляція не конкретно до документа, де реально немає слів про гарантії безпеки або надання якоїсь підтримки, а до «будапештського синдрому», який є в частини американської дипломатії. А, з другого боку, це апелювання до чинної адміністрації, яка за останні місяці і тижні хоче встигнути зробити якомога більше.

«І це своєрідне апелювання до «політичного его» Байдена, який закінчує не просто своє президентство, а більше 50 років кар’єри у великій американській політиці. І зробити це він все ж таки має на мажорних тонах, як кажуть, with flying colours. Тому нам важко уявити, що людина, яка більш як 15 років займалася українським питанням - спочатку як сенатор, а потім як віцепрезидент в адміністрації Барака Обами, і тепер як президент, може піти без рішення по Україні, зокрема щодо НАТО або повноцінних гарантій безпеки», - резюмував експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма».

Читайте також: Сибіга на Радбезі ООН: Міжнародні механізми зупинення воєн не спрацювали – потрібні нові інструменти

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ України у заяві з нагоди 30-річчя з часу підписання Будапештського меморандуму закликало США та Велику Британію, які підписали Будапештський меморандум, а також Францію та Китай, які до нього приєдналися, підтримати надання Україні єдиної реальної гарантії безпеки - повноправного членства в НАТО.

Фото надане Олександром Краєвим

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-