Зеленський - про Будапештський меморандум: Світові лідери не змогли зупинити Путіна
Росія порушила Будапештський меморандум, і держави, які ставили підпис під цим документом, не змогли зупинити Путіна.
11 грудня 2024
Росія порушила Будапештський меморандум, і держави, які ставили підпис під цим документом, не змогли зупинити Путіна.
05 грудня 2024
Просто підпису будь-якої держави, якихось запевнень чи обіцянок для безпеки недостатньо - потрібні дієві гарантії.
Меморандум має бути прикладом того, що розбудова архітектури безпеки за рахунок інтересів окремої країни, а не з їх урахуванням, приречена на провал
Україна повинна ініціювати зустріч підписантів Будапештського меморандуму, цьому документу можна дати «друге дихання».
Україна зразка початку 1990-х років не мала жодних шансів зберегти ядерну зброю – ні технічних, ні фінансових, ні політичних.
04 грудня 2024
Під час засідання Ради Україна-НАТО (РУН) у Брюсселі союзники по Альянсу позитивно оцінили зусилля України у виконанні Річної національної програми - плану України на шляху до членства в НАТО.
Апелювання України до Будапештського меморандуму для отримання реальних гарантій безпеки у випадку із США може спрацювати і з огляду на «будапештський синдром» старшого покоління американської дипломатії, і через потребу Джо Байдена гідно завершити кар’єру.
03 грудня 2024
Єдиною реальною гарантією безпеки для України, а також стримуючим фактором для подальшої агресії Росії проти України та інших держав, є лише повноправне членство України в НАТО.
17 жовтня 2024
Україна, відповідно до Будапештського меморандуму, позбавилася ядерної зброї в обмін на гарантії миру, територіальної цілісності та суверенітету від впливових ядерних держав, але натомість отримала агресію з боку Росії. При цьому Україна ніколи не заявляла про намір відновити ядерну зброю.
01 квітня 2024
Чому надалі важливі переговори в рамках Лондонського та Паризького клубів кредиторів
07 березня 2024
Що вважають єдиною безпековою гарантією для України
25 лютого 2024
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак переконаний, що безпекові угоди, які Україна укладає з різними державами Європи і світу, не стануть черговим Будапештським меморандумом, бо вони є частиною процесу вступу України в НАТО.
15 червня 2023
Федеральний уряд Німеччини прийняв першу в історії країни Стратегію національної безпеки
05 грудня 2022
Ракетною атакою 5 грудня по Україні росія "відзначила" чергову річницю підписання Будапештського меморандуму.
Постпутінські домовленості мають включати новий Будапештський меморандум, який москва повинна підписати «в контексті її денуклеаризації», вважає постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
Будапештський меморандум доводить, що жодні домовленості з рф не працюють, якщо росія зберігає фізичну здатність і мотивацію їх порушувати.
20 вересня 2022
Україні свого часу довелося відмовитися від ядерної зброї, оскільки вона не могла обслуговувати наявний потенціал. І нині наша країна не прагне мати потужності для її створення.
За всю історію незалежності Україна не мала проблем з МАГАТЕ, вони з’явилися тільки після початку повномасштабного вторгнення росії.
13 вересня 2022
Колишній генеральний секретар НАТО і прем'єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен заявив, що майбутній Київський безпековий договір матиме три важливі відмінності від Будапештського меморандуму, який виявився недієвим.
01 липня 2022
Завданням Групи з питань міжнародних безпекових гарантій України є напрацювання набагато серйозніших та потужніших гарантій ніж у Будапештському меморандумі.
19 березня 2022
Україна не може бути демілітаризованою державою за прикладом Швеції чи Австрії.
10 березня 2022
Росія навряд чи наважиться використати ядерну зброю, адже одна річ – бути вбивцею, а інша – самогубцем.
07 березня 2022
Небо над Україною треба закрити хоча б з огляду на наявність у нас атомних АЕС, але страх перед росією переважає рішучість Заходу, зокрема гарантів Будапештського меморандуму.
22 лютого 2022
Не про відновлення ядерного статусу казав президент України в Мюнхені, а про реальні гарантії на базі документа, підписаного 27 років тому
Україна визначатиметься щодо подальших заходів із забезпечення власної безпеки після проведення негайних консультацій високого рівня з країнами-учасницями Будапештського меморандуму.
21 лютого 2022
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба надіслав офіційний запит до держав-членів Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй з вимогою негайно провести консультації щодо зниження напруги навколо України.
Деякі країни мають відчувати відповідальність за те, що Україна віддала ядерний потенціал, але дані їй гарантії безпеки провалилися, і сумлінно працювати над пошуком правильних і ефективних гарантій.
20 лютого 2022
Можлива відмова Російської Федерації від участі в консультаціях за Будапештським меморандумом не повинна впливати на рішення інших держав-гарантів.
19 лютого 2022
Президент України Володимир Зеленський ініціює проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму.
15 лютого 2022
Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко закликали країни-підписанти Будапештського меморандуму довести, що це документ не був обманом, і зупинити Росію.
реклама