Посол України анонсував створення у Берліні Хабу єдності

Посол України анонсував створення у Берліні Хабу єдності

Укрінформ
Посол України в ФРН Олексій Макеєв повідомив, що у Берліні буде створено Хаб єдності.

Про це йдеться у його у зверненні на сайті посольства, передає Укрінформ.

«Вже зараз наша міжурядова українсько-німецька команда працює над відкриттям у Берліні першого Хабу єдності. Місця, де консультуватимуть щодо повернення, але й допомагатимуть з інтеграцією на робочий ринок. Український та німецький», - зазначив посол.

Макеєв поінформував, що в другій половині січня 2025 року планується зустріч віцепремʼєр-міністра України - міністра національної єдності Олексія Чернишова у Берліні з лідерами української громади в Німеччині.

«Наша політика повернення лишається абсолютним пріоритетом. Наша глобальна політика єдності – це наше з вами майбутнє. Ми ні від кого не відмовляємося. Ми не для того боремося з російським геноцидом, щоб відштовхувати своїх людей. Єдність не заперечує інтеграцію. Єдність стверджує інтегрованість», - наголосив Макеєв.

Він висловив сподівання, що наступний рік пройде «під знаком єдності». В цьому контексті він закликав українців, які набули громадянства ФРН, активніше долучатися до політичних процесів і взяти участь у парламентських виборах, на яких Україна стала «очевидною темою німецької політики».

Читайте також: Шольц у новорічній промові пообіцяє підтримувати Україну, «як ніхто інший у Європі»

Водночас Макеєв закликав усі німецькі демократичні сили говорити про війну чесно, бо інакше популісти брехатимуть про мир.

Підбиваючи підсумки, посол назвав 2024-й роком довіри та згадав 5 змістовних візитів Президента України Володимира Зеленського до Німеччини та перший двосторонній візит канцлера Олафа Шольца до України під час війни, підписання двосторонньої безпекової угоди тощо.

Понад 7,1 мільярда євро військової допомоги Німеччини на 2024 рік стали значним внеском в обороноздатність України. Цього року на захист українського неба стала третя німецька система Patriot, останніми тижнями надійшли ще 2 пускові до неї, а також ще 3 системи Iris-Т, 5 САУ Gepard. Стільки ППО не надає жодна інша країна світу, зауважив Макеєв. Він також згадав понад 100 танків Leopard 1, 60 БМП Marder, десяток Panzerhaubitze 2000, сотні розвідувальних дронів та броньованої техніки, сотні тисяч снарядів для артилерії тощо.

Німеччина стала найбільшим донором фонду підтримки енергетики України, з якого закуповується обладнання для відновлення пошкоджених електростанцій - на це виділено 235 мільйонів євро. На конференції з відновлення у Берліні влітку було взято понад 16 мільярдів євро зобовʼязань, підписано 110 документів.

Важливим для економіки України під час війни стало зростання на 15% обсягів торгівлі з Німеччиною, причому за рахунок суттєвого зростання експорту з України, зазначив Макеєв. Німецькі компанії збільшують інвестиції в українську економіку. Запрацювали спільні підприємства з виробництва та ремонту зброї з компаніями Rheinmetall, FFG, Quantum Systems.

Читайте також: Більш ніж половина українців оптимістично дивляться на майбутнє країни

Як повідомлялось, Німеччина є другим за обсягами надання Україні всебічної допомоги в світі після США партнером і першим в Європі. Канцлер ФРН Олаф Шольц у новорічному вітанні запевнив, що Німеччина продовжить надавати Україні потужну підтримку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-