Рейдерське захоплення чи міф?  Ситуація довкола Старого цирку в Харкові

Рейдерське захоплення чи міф? Ситуація довкола Старого цирку в Харкові

Укрінформ
27 червня, 13.00 - Ситуація довкола Старого цирку в Харкові: спростовуємо міфи про «рейдерське захоплення.

Учасники: Тамара Мазур - заступник Міністра культури України; Юрій Рибачук -  заступник Міністра культури України; Сергій Кабаков - генеральний директор Державної циркової компанії України.

Підсумкові матеріали:

Люди, що поширюють чутки про "рейдерське захоплення" Старого цирку у Харкові, хочуть одержати його приміщення за безцінь - Мінкультури 

Інформація деяких ЗМІ про те, що у Харкові здійснюється спроба рейдерського захоплення приміщення Старого цирку, не відповідає дійсності, її поширюють люди, яких цікавить сама будівля. 

Про це заявила заступник міністра культури Тамара Мазур на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"У Харкові останніми тижнями величезний скандал, пов'язаний із спекулюванням частини  жителів, що звинувачують Мінкультури у рейдерському захопленні будівлі Старого цирку. Щоб розвінчати будь-які міфи і уникнути спекулювання на цій темі, міністерство робить офіційну заяву про те, що немає ніякого рейдерського захоплення. Будівля Старого цирку належала державі і наразі так само у державній власності. Має місце зміна балансоутримувача будівлі, яка відбувається відповідно до наказу Мінкультури про реорганізацію деяких циркових закладів. Зокрема, ця будівля передається на баланс Державної циркової компанії України, яка буде утримувати її", - сказала Мазур. 

Вона висловила переконання, що скандал здійняли люди, які, вочевидь, розраховували "на отримання її у власність, і вони не хочуть миритися з тим, що державне майно продовжує залишатися власністю держави". 

"Передача цієї будівлі на баланс Державної циркової компанії триває кілька років, і попереднє керівництво організації, яка знаходиться у Харкові, всіма силами намагалося довести цю організацію до банкрутства, штучно створивши борги, реалізувавши це майно як податкову заставу, і придбати його за безцінь у свою власність", - зазначила Мазур.

За її словами, нині окремі представники колишнього підприємства, які на сьогодні є представниками Державної циркової компанії, називаючи себе керівниками дитячої циркової студії, намагаються використати учнів цієї студії і їхніх батьків, щоб звинуватити Мінкультури у прагненні "захопити" будівлю і закрити студію.

Проте Мінкультури лише у законний спосіб передає будівлю з балансу однієї організації на баланс іншої. Крім того, Державній цирковій компанії доручено вжити заходів для приведення будівлі у відповідність до встановлених вимог, зокрема для відновлення енергопостачання. 

"На сьогодні в умовах, коли будівля у поганому стані, здійснювати там навчальний процес неможливо. Але після підключення до всіх комунікацій він може бути відновлений, але за умови, що дитяча циркова студія легалізує свою діяльність та буде оформлена як юридична особа", - зауважила заступник міністра. 

За її словами, багато хто спекулює на тому, що студія діяла багато років на підставі нібито статуту організації та інших документів, але на сьогодні в розпорядженні міністерства немає жодного документа, який би засвідчував її існування у складі підприємств Мінкультури. 

"Ми не говоримо про те, що цієї студії не існує чи дітей там не навчають - дійсно, їх навчають, і ці діти отримують призи на багатьох фестивалях. Це, можливо, одна з найкращих студій з підготовки дітей. Але в першу чергу там має бути гарантована безпека дітей. І люди, які здійснюють навчання, мають нести відповідальність за них. На сьогодні ж студії де-юре не існує, і у випадку якоїсь неприємної події з дітьми жодна особа за це нести відповідальності не буде, крім власника приміщення", - наголосила Мазур.

Вона закликала представників дитячої студії та батьків до конструктивного діалогу для пошуку можливих шляхів співпраці. Зокрема, попросила не блокувати передачу майна з балансу на баланс, оскільки це може тягнути за собою загрозу втрати майна, а також закликала привести у відповідність до норм чинного законодавства функціонування дитячої студії.

"Ми стурбовані ситуацією і вважаємо неприпустимим маніпулювання в першу чергу дітьми, якими прикриваються заради своїх приватних бізнес-інтересів. Тому що закривати студію ніхто не збирається, хоч на паперах вона не існує. І ми за те, щоб студія, яка уже має ім'я, має вихованців, які її рекламують, існувала у правовому полі. А ті діти, які туди приходять, могли не платити гроші якимось людям, а платити їх офіційно і знати, що за їхнє життя і здоров'я хтось відповідає", - підкреслила Мазур. 

Дітей циркової студії у Харкові змушували голодувати заради людей, які мають свій інтерес щодо Старого цирку - Кабаков 

У Харкові відбувається маніпулювання дітьми, які навчаються цирковому мистецтву у приміщенні Старого цирку. І ця ситуація жахлива.  

Про це сказав на прес-конференції в Укрінформі Сергій Кабаков - генеральний директор Державної циркової компанії України, на баланс якої Мінкультури передає приміщення Старого цирку. 

"Те, що відбувається зараз у Харкові, - це жахливо. Тому що ті, хто керують цією студією, які ще є й підлеглими циркової компанії, - це мій заступник - роблять це без жодних на те юридичних підстав. І сьогодні вони прикриваються дітьми. Жахливо, що батьки цих дітей змушували їх голодувати і блокувати цю будівлю. Вчора пізно ввечері мій заступник у Харкові повідомив, що на цілу ніч туди виїжджав наряд поліції, який слідкував, щоб там було все добре. Діти не голодують. У дітей є харчування. З ними батьки. І вони кажуть: ми не підемо з цієї будівлі, тому що у нас її забирають. Але я хочу ще раз запевнити: ніхто дітей не виганяє на вулицю", - підкреслив Кабаков.

Він додав, що йдеться про законодавство, і щоб ця дитяча студія була зареєстрована, були відповідні договори і гарантувалася відповідальність тих керівників, які ведуть там уроки. 

"Ми закликаємо батьків не слухати цих керівників. Люди, які сьогодні блокують передачу будівлі, мають свій інтерес. Але є закон України. Ми, як балансоутримувачі, згідно з наказом Міністерства культури приймаємо цю будівлю у своє підпорядкування. За півроку ми зробили дуже багато, але якщо не було би блокування, було б зроблено ще більше", - сказав Кабаков. 

 Як зазначила заступник міністра культури Тамара Мазур, дискусія навколо існування студії точиться з того моменту, коли Міністерство культури дійшло рішення про оптимізацію циркових підприємств і про реорганізацію двох харківських підприємств шляхом приєднання їх до Державної циркової компанії. Саме з того моменту хтось вирішив, що це майно може бути за заниженою вартістю реалізоване, а коли люди зрозуміли, що цей план не вдасться і майно залишається у власності держави, вони перейшли в публічну площину і почали спекулювати на батьках дітей, на дітях, які займаються в цій студії. 

"Дітям не пояснюють, що не відбувається зміна діяльності, що держава, як власник майна, залишається. Просто змінюється балансоутримувач, тобто та юридична особа, яка нестиме відповідальність за це майно. Їм постійно говорять про те, що студію закривають, їх виганяють, майно у студії забирають. Але це ніколи не було майно студії, це було майно державного підприємства", - сказала Мазур. 

Вона висловила сподівання, що питання буде вирішене протягом тижня-двох. І воно залежить від батьків - "коли вони будуть готові чути і щось робити". І тих людей, які називають себе керівниками чи педагогами цієї студії.

"Чим швидше вони легалізують цей позашкільний навчальний заклад, створять юридичну особу, тим швидше процес увійде в правове русло", - зазначила заступник міністра. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-