Формування державної політики у сфері захисту прав дитини та внутрішньо переміщених осіб
Організатори: Інститут стратегічних досліджень у сфері державотворення, Фонд інституційного розвитку української науки, Український центр конституційно-правових досліджень, Центр зовнішньополітичних досліджень «OPAD».
До участі запрошені: Ярослав Юрчишин - народний депутат України; Микола Величкович - народний депутат України; Лариса Комаха - директорка Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби; Сергій Чехович - представник Офісу Президента України; Олег Марцеляк - керівник Інституту стратегічних досліджень у сфері державотворення; Емір Абдуллаєв - прокурор Офісу Генерального прокурора; Анатолій Шевченко - професор Університету Державної фіскальної служби; Володимир Шатіло - завідувач кафедри конституційного та адміністративного права Національного транспортного університету; Борис Пашаєв - Українська санкційна фундація; Андрій Стець - фахівець з конституційного права, незалежний експерт у сфері прав людини (Польща); Володимир Юрченко - голова правління ГО «Український Альянс»; Богдан Прудкий - Інститут стратегічних досліджень у сфері державотворення; Алім Адаманов - адвокат, Українська санкційна фундація; Василь Чижмар - Інститут стратегічних досліджень у сфері державотворення; Людмила Анісімова - заступниця декана економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Модератор: Микола Марченко - виконавчий директор Фонду інституційного розвитку української науки.
Коротко. Круглий стіл присвячено формуванню комплексної державної політики у сфері захисту прав дитини та внутрішньо переміщених осіб в умовах війни. Захід спрямований на формування практичних рекомендацій щодо вдосконалення національного та міжнародного механізмів захисту прав людини.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Україні від початку повномасштабної війни 596 дітей загинули, 1723 поранені - ОГП
Від початку повномасштабної російської агресії в Україні загинули 596 дітей, ще 1723 – зазнали поранень.
Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему: «Формування державної політики у сфері захисту прав дитини та внутрішньо переміщених осіб в умовах війни» повідомив прокурор Офісу генпрокурора Емір Абдуллаєв.
«З моменту повномасштабного (вторгнення РФ – ред.) ми вже маємо загиблих 596 дітей, поранення отримали 1723 дитини. Зникли – 1944 дитини. Це дуже колосальні цифри у розрізі країни. Також вважаються такими, що депортовані або тимчасово переміщені, понад 19540 дітей», - сказав він.
За словами прокурора, у складних умовах війни неможливо розслідувати злочини проти дітей без тісної співпраці між різними держструктурами, правоохоронними органами, ГО та міжнародними партнерами.
«Ефективне правосуддя можливе лише за умови тісної міжвідомчої співпраці із залученням міжнародних партнерів та дотриманням найкращих міжнародних стандартів», - переконаний представник ОГП.
Абдуллаєв відзначив необхідність під час розслідування координації правоохоронних органів з аналітиками, психологами, соцпрацівниками та міжнародними експертами для забезпечення дотримання прав і свобод дітей.
«Завдяки такій координації ми можемо комплексно підходити до кожного випадку, створювати ефективну стратегію розслідування та підтримки постраждалих дітей. Захист прав дітей – це наша спільна відповідальність», - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, 26 жовтня у Києві внаслідок влучання російського дрона в багатоповерховий житловий будинок загинула дитина.
Від забезпечення прав українських дітей залежить майбутнє України - експерт
Від рівня забезпеченості прав українських дітей і можливостей їх реалізації залежить майбутнє нашої держави.
На цьому наголосив керівник Інституту стратегічних досліджень у сфері державотворення Олег Марцеляк під час круглого столу в Укрінформі «Формування державної політики у сфері захисту прав дитини та внутрішньо переміщених осіб в умовах війни».
"Від того, наскільки будуть забезпечені права наших дітей, наскільки вони зможуть реалізувати себе як громадяни в нашій молодій Українській державі, залежить і майбутнє нашої держави", - наголосив експерт.
За його словами, війна ще більше загострила проблеми у сфері забезпечення і захисту прав дітей. Зокрема, він наголосив на важливості надання освіти дітям, які змінили місце проживання, особливо тим, хто виїхав за кордон, а також реалізації їхніх прав на охорону здоров’я тощо.
«Дуже важливим є забезпечення чи створення механізмів – законодавчих, правових, які б давали можливість цим дітям реально відчути піклування, турботу Української держави і бажання цих дітей повернути. Потрібно максимально подумати про те, яким чином створити передумови для повернення цих дітей в Україну», - зазначила головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту публічного права (Національна академія правових наук України) доктор юридичних наук, професор Катерина Чижмар.
Вона наголосила на забезпеченні діяльності онлайн-платформ для заохочення щодо повернення цих дітей в Україну.
Професор Університету Державної фіскальної служби Анатолій Шевченко заявив, що в умовах війни в Україні забезпечення прав дитини на освіту стає ключовим аспектом, який формує основи демократичного суспільства та стабільного майбутнього України.
«В умовах війни освітня система виконує додаткову стабілізаційну функцію, допомагаючи молоді планувати майбутнє, здобувати необхідні компетентності, навички та сприяти відновленню держави», - вважає Шевченко.
Народний депутат Микола Величкович наголосив на необхідності соціалізації українців, які покинули свої місця проживання.
«І сьогодні наше завдання – як парламенту, як суспільства – зробити так, щоб ці люди, які опинилися зі своїми дітьми в інших місцях проживання, були соціалізовані», - сказав парламентарій.
Як повідомлялося, від початку повномасштабної російської агресії в Україні загинули 596 дітей, ще 1723 зазнали поранень.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк