Що про українські вибори пишуть у соцмережі «ВКонтакте»? Результати дослідження
Організатор: Громадська організація «Інтерньюз-Україна».
Учасники: Андрій Кулаков - програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна»; Володимир Єрмоленко - головний редактор онлайн-платформи UkraineWorld; аналітики, які брали участь у дослідженні.
Питання до обговорення:
Що пишуть у «ВКонтакте» про вибори Президента України?
Хто з кандидатів отримує найбільше позитиву, а хто негативу?
Наративи «ВКонтакте» щодо України, Росії, «ЛНР» та «ДНР».
У яких регіонах України найбільше користуються «ВКонтакте»?
Коротко. Учасники прес-конференції представлять результати дослідження українського сегменту російської соцмережі «ВКонтакте».
У дослідженні проаналізовано один мільйон профілів користувачів мережі «ВКонтакте», які позначили Україну як країну свого проживання.
Захід проводиться в рамках ініціативи ГО «Інтерньюз-Україна» – UkraineWorld.
Підсумкові матеріали:
"Вконтакте" найбільше користуються на Донбасі, Дніпропетровщині та в Києві - дослідження
Найбільш активні користувачі російської соцмережі "Вконтакте" - це жителі Донецької та Дніпропетровської областей, а також Києва.
Про це розповів під час презентації дослідження "Русский мир" та вибори в Україні: про що говорять у "Вконтакте" в Укрінформі програмний директор ГО "Інтерньюз-Україна" Андрій Кулаков.
"Перше місце за кількістю активних профілів "Вконтакте" займає Донецька область, друге - Дніпропетровська, третє - Київ", - зазначив він.
Експерт зауважив, що більша частина активних профілів "Вконтакте", які писали на тему виборів - у Донецькій області (29,7 %). За нею слідує Дніпропетровська (10,7%), Луганська (9,9%), а також Київ (7,9%).
При цьому Кулаков відмітив, що 8,7% від усіх постів користувачів українського сегменту "Вконтакте" - це дописи з політикою та новинами українською мовою.
Також він відмітив тенденцію до послаблення впливу соцмережі "Вконтакте" як інструменту російської пропаганди.
"Навіть найпопулярніші пости про вибори набирають трохи більше 100 лайків і часто не дотягують до тисячі переглядів", - зазначив він.
На думку експерта, це сталося внаслідок накладення санкцій на деякі російські інтернет-продукти.
В рамках названого дослідження аналітики дослідили понад мільйон профілів українського сегменту "Вконтакте" та майже 10 мільйонів постів від 1 листопада 2018 року до 14 лютого 2019 року.
Дослідження було проведене в рамках ініціативи ГО "Інтерньюз-Україна" - UkraineWorld.
Відео заходу:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк