Новації законопроєкту «Про ринок деревини»
Організатор: Платформа економічного розвитку Wood Industry UA.
Спікер: Юрій Дюг - координатор платформи економічного розвитку Wood Industry UA.
Питання до обговорення:
- Які новації пропонує оновлений законопроєкт та як вони вплинуть на деревообробну та меблеву галузь?
- Чому нове регулювання галузі є захистом вітчизняної економіки, а не «драконівськими нормами»?
- Як працюватиме закладена в законопроєкті модель захисту вітчизняних деревообробників та меблевиків та чому вона найкраща з можливих?
Довідково. В Україні триває робота з реформування ринку деревини. Суттєво удосконалити наявні правила гри має на меті оновлена редакція законопроєкту 4197-Д «Про ринок деревини». Над її підготовкою до другого читання працювала робоча група депутатів Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку під головуванням народного депутата Богдана Кицака, до складу якої увійшли представники лісової, деревообробної та меблевої галузі. Вже на початку 2025 року народні обранці планують ухвалити оновлений законопроєкт в другому читанні та в цілому.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Україні планують запровадити реєстр переробників деревини
За новою редакцією законопроєкту “Про ринок деревини” пропонується запровадити Реєстр господарювання, який провадить діяльність із переробки деревини.
Про це під час пресконференції в Укрінформі сказав координатор платформи економічного розвитку Wood Industry UA Юрій Дюг.
“Принцип декларування переробником обсягів переробленої деревини в Україні був уставленим майже десять років, однак був скасований у 2018 році, оскільки це регулювання повинно здійснюватися законом, а не наказом. Тепер у новому законопроєкті передбачено, що переробники мають бути ідентифіковані як реальні українські виробники, що дасть їм більше можливостей, уникаючи фіктивної переробки та нечесної конкуренції. Така система ідентифікації вже працює в Польщі”, - пояснив ескперт.
За його словами, стати учасником такого реєстру можна, якщо особа є юридичною або фізичною особою-підприємцем, зареєстрованою в ЄДР, є резидентом України, має відповідне обладнання та площі для обробки лісоматеріалів, а також виробляє товари, що належать до товарних груп за певними кодами (4404-4421).
Юрій Дюг підкреслив, що учасники реєстру переробників деревини матимуть право першочергово купувати деревину на основних та повторних аукціонах, тоді як інші покупці братимуть участь лише у додаткових аукціонах. Крім того, переробники зможуть придбати лоти потрібного обсягу та на визначений період поставки - рік півріччя, квартал.
Ще однією перевагою експерт назвав ефективне ринкове регулювання цін на сировину. Каскадні біржові торги будуть багатоступеневими, водночас аукціони включатимуть у себе кроки як на підвищення, так і на зниження стартової ціни, при цьому продавцям буде заборонено змінювати стартові ціни та характеристики під час торгів.
Дюг також наголосив, що законопроєкт забороняє перевезення та перероблення незаконно заготовленої деревини, а також запроваджує чіткі правила обліку необробленої деревини. Крім того, через війну передбачено тимчасове продовження дії мораторію на експорт необробленої деревини, тож упроваджений документ зробить неможливими махінації з незаконною деревною та спекуляції на торгах.
Серед інших новацій законопроєкту "Про ринок деревини" експерт відзначив встановлення стандарту заготівлі та продажу деревини обов'язковим для всіх лісгоспів. Крім того, буде запроваджено сталий розвиток лісового господарства за стандартами ЄС, а також впроваджено новий регламент EUDR, який закладає основи ефективного обліку деревини.
Як повідомлялось, в Україні триває робота з реформування ринку деревини. Суттєво удосконалити наявні правила гри має на меті оновлена редакція законопроєкту 4197-Д «Про ринок деревини». Над її підготовкою до другого читання працювала робоча група депутатів Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку під головуванням народного депутата Богдана Кицака, до складу якої увійшли представники лісової, деревообробної та меблевої галузі. Вже на початку 2025 року народні обранці планують ухвалити оновлений законопроєкт в другому читанні та в цілому.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк